Uroczystość Najświętszej Trójcy

30 V 2010

1. Dzisiaj  obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 16.30 odprawimy nabożeństwo majowe.

Dzisiaj do puszek przed kościołem zbierane są ofiary na pomoc dla poszkodowanych przez powódź.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej ostatnie nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną. Od wtorku po wieczornej Mszy Świętej odprawiać będziemy nabożeństwa czerwcowe.

2. Kalendarz liturgiczny

Jutro – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

wtorek –  wspomnienie św. Justyna, męczennika

sobota – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała.

Msze Święte w tym dniu: 6.30, 8.00, Uroczysta Msza Święta z procesją do czterech ołtarzy o 9.30, po procesji Msza w kościele, o godz. 13.00 i o godz. 17.00

O przygotowanie ołtarzy prosimy w tym roku:

1 ołtarz (przy figurze Serca Pana Jezusa) Białka, od rampy koło toru do os. Dudrakowa

2 ołtarz (przy figurze Matki Bożej w Rynku)Grzechynia, os. Macakówka, Kudziówka,  Zajdówka,  Wicherkówka

3 ołtarz (przy sklepie PP. Biskupów) Dolny Maków, os. Pawlicowa, Czajowa, Surletowa,  domy przynależne do ul. Wolności

4 ołtarz (na schodach kościelnych) – Rodzice dzieci pierwszokomunijnych z Makowa Centrum

O przygotowanie asysty prosimy kandydatów do bierzmowania i rodziców.

Na procesje zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i z klas III w strojach liturgicznych, ministrantów, lektorów, strażaków, poczty sztandarowe, orkiestrę, chór parafialny, wszystkie grupy parafialne i dzieci do sypania kwiatów. Próba dla dzieci będzie 2 VI (środa) o godz. 17.00.

4. Asysta w Oktawie Bożego Ciała o godz. 18.00:

Grzechynia, Os. Zgudy, Deje, Snozy, Polana, Nowaki, Skupnie, Wilki

Maków Podhalański, ul. Moniuszki, Kościuszki, Kopernika

niedziela (po Mszy Świętej o godz. 11.00)

Maków Podhalański – ul. Głowackiego, Jazy

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą oraz w piątek od godz. 15.00 do 18.00. W piątek
o godz. 16.00 odprawimy Mszę Święta dla dzieci.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną:

W piątek od godz. 9.00 w Grzechyni

W sobotę od godz. 9.00 w Makowie Centrum oraz w Makowie Dolnym i Białce

Spowiedź w Grzechyni w środę o godz. 16.00, a po spowiedzi Msza Św.

Spowiedź w Dolnym Makowie w poniedziałek o godz. 16.00. Po spowiedzi Msza Św.

W sobota po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszej soboty.

6. We wtorek o godz. 16.00 odbędzie się pierwsza próba liturgiczna dla kandydatów do bierzmowania.

7. W dniu 12 VI organizowana jest pielgrzymka młodzieży katechizowanej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy na pielgrzymkę przyjmuje p. Danuta Łopuch. Koszt pielgrzymki wynosi 10 zł.

Można się jeszcze zapisać na wyjazd na Lednicę (Tel. w gablocie).

8. W kancelarii można odebrać bilety na uroczystość beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki.

9. Zostały wykonane wota dla Matki Bożej (berło, jabłko, 12 gwiazd ze szmaragdami, złota róża i litera M, Można je obejrzeć przy ołtarzu. Bardzo prosimy, by nie dotykać. Wota będą zawieszone 7 czerwca.

++++++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Danutę Gutkowską

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj jej świeci.