Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to druga niedziela adwentu. O godz. 11.00 poświęcenie medalików dla dzieci z klas II. O godz. 13.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą na „roczki” dzieci. O godz. 15.00 koronka do
Bożego Miłosierdzia, o 16.30 nieszpory adwentowe i Msza Święta wieczorna.

Zachęcamy serdecznie do uczestnictwa w roratach, które odprawiamy codziennie w dni powszednie o godz. 6.45. W kaplicach roraty we wtorek o godz. 16.00.

Przy kościele i w kancelarii rozprowadzane są świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszego Sanktuarium.

Ksiądz proboszcz z parafii w Krakowie Swoszowicach serdecznie dziękuje za wsparcie finansowe budowy kościoła. W ubiegła niedzielę na ten cel zebrano kwotę. 13 349 zł. 3 gr. 1, 70 Euro.

piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

sobota – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

3. We wtorek 10 XII zapraszamy na kolejne czuwanie przed 35 rocznicą koronacji Matki Bożej Makowskiej. Czuwanie rozpocznie się o godz. 21.00
4. W czwartek na Mszę świętą o godz.  18.00 zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum wraz z rodzicami na kolejne spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

5. Od jutra do 20 XII w naszym Sanktuarium, jak w poprzednie lata, będzie zbierana żywność dla potrzebujących, w ramach świątecznej pomocy. Kosz na dary będzie wystawiony przed ołtarzem Serca Jezusowego.

6. W przyszłą niedzielę przy naszym Sanktuarium i przy kaplicy w Dolnym Makowie przedstawiciele Szkoły Katolickiej sprzedawać będą ozdoby świąteczne. Zysk ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby szkoły katolickiej.

Dom Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim również zaprasza na kiermasz ze stroikami świątecznymi w dniu 15 XII 2013.

W przyszłą niedzielę przy kaplicy w Grzechyni i w szkole po Mszy Świętej odbędzie się kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczony będzie również na potrzeby tamtejszej szkoły. W programie jasełka i koncert kolęd.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych imprezach szkolnych.

+ Stefana Bogdana

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.