Przejdź do treści

Uroczystość NMP Częstochowskiej. 21. Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy  Uroczystość NMP Częstochowskiej. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Przed kościołem Caritas z Lachowic zbiera ofiary na pomoc pogorzelcom.

2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek(27 sierpnia) – wspomnienie św. Moniki

Wtorek (28 sierpnia) – wspomnienie św. Augustyna

Środa (29 sierpnia)wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

3. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni wyjątkowo w piątek tj. 31 sierpnia o godz. 9:00 z racji odpustu makowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej który przypada w pierwszy piątek września, a w pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9:00. W sobotę o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny a po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. W każdą sobotę zapaszmy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

5. Makowski Odpust w   Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w dniach 7 i 8 września 2018 r. W piątek piesza pielgrzymka wyruszy po Mszy Świętej o godz. 7:00. Autobus wyjedzie o godz. 12:00 z ul. Kochanowskiego, powrót po zakończeniu dróżek do Matki Bożej. W sobotę (8 września) od godz. 9:00 dróżki Pana Jezusa. O godz. 18:00 Nieszpory na Wzgórzu Ukrzyżowania, a o godz. 19:00 Msza Święta  w Bazylice. Autobus w tym dniu wyjedzie o godz. 15:00 i powrót po zakończeniu Mszy świętej. Koszt każdego przejazdu 12 zł. Zapisy w kancelarii.

6. Parafialne dziękczynienie za plony ziemi i dar chleba będziemy uroczyście celebrować w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9:30. O przygotowanie wieńca dożynkowego oraz asystę  prosimy mieszkańców Makowa os. Jurki, Bryndze, Koziany, Makowska Góra, Za Górą, Na Stoku, ul. Modrzewiowa, Draby.

7. Mając na uwadze potrzeby duszpasterskie Archidiecezji Krakowskiej ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski z dniem 25 sierpnia mianował ks. Dariusza Mieszczaka wikariuszem w naszej parafii.

8. Są jeszcze wolne miejsca na Archidiecezjalną Pielgrzymkę do grodu św. Jana Pawła II w dniach 06.10-12.10. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.

9. Spotkanie dal osób udających się na pielgrzymkę do Gruzji odbędzie się w wtorek o godz. 18:30 w Sali Stodoła.

10. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitarnej w Krakowie  zaprasza na XXVI Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w niedzielę 16 września.

 

 

† † †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+Władysławę Mglej(lat 91)

Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie

 

 

Skip to content