Przejdź do treści

Uroczystość św. Jana Pawła II – 29. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona województwa małopolskiego. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe, o godz. 17.00 Msza Święta i nabożeństwo ku czci św. Rity. Od godz. 16.00 w kruchcie Sanktuarium będzie można nabyć czerwone róże. Dzisiaj obchodzimy również Światowy Dzień Misyjny dlatego przed Sanktuarium można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na cele misyjne.

2. Kalendarz liturgiczny:

– sobota, 28 października – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Są to imieniny naszego ks. Proboszcza dlatego otaczamy Go modlitwą i życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień oraz obfitości potrzebnych łask.   

3. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.15 a w niedziele o godz. 16.15.

4. Spotkanie ministrantów z całej parafii będzie w czwartek o godz. 16.30 w  kaplicy św. Jana Pawła II w naszym Sanktuarium. Natomiast spotkanie lektorów będzie w piątek o godz. 17.15 w parafialnej sali „Stodoła”.

5. Nasza parafia organizuje czuwanie modlitewne na Jasnej Górze w nocy z 23 na 24 listopada, tj. z czwartku na piątek. Wyjazd jest planowany w czwartek, o godz. 17.00 z górnego parkingu obok Sanktuarium. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

6. W tym miesiącu deklaracje dysponenta / opiekuna grobu można składać w poniedziałek 23 i 30 października od godz. 15.00 do 17.00 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed Sanktuarium oraz na stronie internetowej parafii.

7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy w intencji zmarłych. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna: w poniedziałek i wtorek od godz. 15.00 do 17.30. W środę, czwartek i piątek od godz. 8.30 do 12.00 oraz od 15.00 do 17.30. W sobotę od godz. 8.30 do 12.00. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Świętych. W następnym tygodniu: w poniedziałek, 30 października i we wtorek, 31 października od godz. 9.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 17.00. W środę, 1 listopada, od godz. 9.00 do 16.00.

8.  Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych będzie we wtorek, 31 października, od godz. 6.30 do 8.00 oraz od 14.00 do 18.00.

9. W sobotę, 28 października, nasza parafia organizuje darmowy wyjazd na Synod Misyjny Dzieci do Krakowa. Osoby chętne mogą zgłaszać się w kancelarii parafialnej lub u ks. Jacka Jastrzębskiego. Wyjazd jest planowany o godz. 6.45 z parkingu górnego obok Sanktuarium.

10. W niedzielę za tydzień składka będzie przeznaczona na wymianę sprzętu nagłaśniającego w naszym Sanktuarium natomiast do puszek przed kościołem będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na budownictwo sakralne.

11. Zarząd Osiedla Maków Centrum zaprasza mieszkańców na zebranie, które odbędzie się  dzisiaj, o godz. 15.00, w Makowskim Centrum Kultury przy ul. 3 Maja 51.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Józefa Plaszczaka (84 lata) i + Floriana Zemlika (77 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

Załączniki

Skip to content