Przejdź do treści

Uroczystość św. Piotra i Pawła

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta wieczorna. Składka przeznaczona jest na „świętopietrze”, na utrzymanie Bazyliki w. Piotra w Rzymie.

2. Kalendarz liturgiczny:

czwartek Święto św. Tomasza, Apostoła

piątek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek. Piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie w czasie Mszy Świętej oraz w piątek od godz. 6.30 – 8.00 i od 15.00 – 18.00. O godz. 16.00 Msza Święta.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w całej parafii w piątek od godz. 9.00. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszej soboty.

4. Piesza Pielgrzymka do Częstochowy będzie gościć u nas w dniu 24 lipca ok. godz. 19.00. Już dzisiaj prosimy o gościnne przyjęcie pielgrzymów. Grupa makowska dołącza się 25 lipca. Pielgrzymka trwać będzie do 31 lipca. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w kancelarii.

5. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Starajmy się tak organizować czas odpoczynku, by nie zapomnieć o niedzielnej Mszy Świętej, spowiedzi i Komunii Świętej. Niech czas regeneracji sił nie stanie się okazją do osłabienia życia duchowego.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+ Krzysztofa Maciążkę lat 47

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

intencje mszalne

Skip to content