Przejdź do treści

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i 56. Światowy Dzień Pokoju. Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmianka różańcowa dla wszystkich Róż Żywego Różańca. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 kolędowanie przy żłóbku i wieczorna Msza Święta o godz. 17.00. Za pobożne odmówienie lub odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego, można uzyskać odpust zupełny. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.

2. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek, 2 stycznia – wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła,

– wtorek, 3 stycznia wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus,

– piątek, 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Msze Święte w tym dniu odprawiamy w porządku niedzielnym. Na Mszy Świętej o godz. 11:00 obrzęd pobłogosławienia kadzidła i kredy.  Natomiast po Mszy Świętej rozpocznie się Orszak Trzech Króli z naszego Sanktuarium na makowski Rynek, gdzie będzie wspólne kolędowanie. Składka z tego dnia przeznaczona jest na misje.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechynia, Makowie Dolnym i na Białce w sobotę, 7 stycznia, od godz. 9:00 a w pozostałej części parafii od godz. 10.00. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwa w intencji Ojczyzny. Od godz. 17.30 będzie możliwość nabycia białych róż, które chcemy ofiarować Matce Bożej.

4. W niedzielę za tydzień, 8 stycznia, będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Jednak zgodnie z polską tradycją okres kolędowy trwa do 2 lutego. Jest to druga niedziela stycznia, więc o godz. 13.00 odprawimy Mszę Świętą na Roczki dzieci. Składka z tego dnia przeznaczona będzie na prace inwestycyjne w naszej parafii.

5. W tym tygodniu kontynuujemy naszą wizytę duszpasterską:

Porządek kolędy:

  • Poniedziałek, 2 stycznia:

– Ks. Proboszcz – od godz. 9.00 – Maków Centrum – os. Draby, ul. Modrzewiowa i os. Na Stoku.

– Ks. Krzysztof – od godz. 15.00 – Grzechynia – os. Bałosówka, Kowalówka.

– Kolęda na os. Zagrody Mędralowe i Mędralówka w Grzechyni jest odwołana.

  • Wtorek, 3 stycznia:

– Ks. Proboszcz – od godz. 10.00 – Grzechynia –  os. Zajdówka, Wicherkówka.

– Ks. Krzysztof – od godz. 9.00 – Grzechynia – os. Zgudy, Deje, Snozy, Polana, Nowaki, Skupniówka, Wilkówka.

  • Środa, 4 stycznia:

– Ks. Proboszcz – od godz. 10.30 – Białka – os. Czarnówka do Rampy.

– Ks. Jacek – od godz. 9.00 – Maków Centrum – ul. Wolności 53a – 102, ul. Grzechyńska, Lelewela, Łąkowa.

  • Czwartek, 5 stycznia:

– Ks. Proboszcz – od godz. 10.30 – Maków Dolny – os. Sarnowa i domy przy ul. Wolności.

– Ks. Jacek – od godz. 16.00 – Maków Centrum – os. Tysiąclecia blok nr 14 i domy prywatne

– Ks. Krzysztof – od godz. 15.00 – Maków Dolny – Jasnochowa, domy przy ul. Wolności.

  • Sobota, 7 stycznia:

– Ks. Proboszcz – od godz. 9.00 – Maków Centrum – ul. Jazy, ul. Głowackiego (do p. Koniecznych włącznie) – druga część tego rejonu będzie podana w późniejszym terminie.

– Ks. Jacek – od godz. 9.00 – Maków Centrum – ul. Moniuszki, Widokowa, Kasztanowa, Kościuszki, Kopernika.

6. W przyszłą sobotę, 14 stycznia, odbędzie się Spotkanie Opłatkowe dla Młodzieży Dekanatu Maków Podhalański. O godz. 10.00 będzie Msza Święta w Sanktuarium a po Niej wspólne kolędowanie w parafialnej sali „Stodoła”. Spotkaniu będą towarzyszyć relikwie bł. Carla Acutisa, młodego Włocha o polskich korzeniach i jednego z patronów najbliższych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie. Na to spotkanie zapraszamy makowską Służbę Liturgiczną: ministrantów i lektorów, Grupę Apostolską, młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania oraz wszystkich chętnych.

7. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w dniach 13-14 stycznia. W piątek, 13 stycznia rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00 w Sanktuarium. W sobotę, 14 stycznia rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 10.00 również w Sanktuarium. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii parafialnej albo u osób prowadzących. Numery telefonów podane są w gablocie ogłoszeń.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Edwarda Krzeszowiaka (84 lata), + Mariana Kozieła (75 lat), + Krystynę Natanek (80 lat) i + Helenę Martyniak (87 lat)

 Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Załączniki

Skip to content