Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok).

Jest to 45 Światowy Dzień Pokoju. Na początku każdej Mszy Świętej zaśpiewamy hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Za pomodlenie się tym hymnem w tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  Składka przeznaczona jest na utrzymanie Katedry Wawelskiej. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na renowację naszego Sanktuarium.

Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

piątek –  Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte w Sanktuarium i w kaplicach odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Mszy świętej o godz. 11.00 poświecimy kadzidło i kredę.  Składka z tego dnia przeznaczona jest na misje. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym
dniu abstynencja od pokarmów mięsnych.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Chrztu Pańskiego.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą oraz w piątek od godz. 15.00 do 17.00 w czasie Mszy Świętych.

W kaplicach: Grzechynia – we wtorek od godz. 15.00, w Dolnym Makowie we wtorek od godz. 16.00. Msza Święta będzie w piątek.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną:

w czwartek od godz. 9.00 w Grzechyni, w sobotę od godz. 9.00 w Makowie Centrum oraz w Makowie Dolnym i Białce.

Opłatek parafialny

odbędzie się w Sali „Stodoła” 22 I 2012, o godz. 16.00. Opłatek przygotowują w tym roku mieszkańcy Grzechyni.

PZU S.A. informuje,

że składka za obowiązkowe ubezpieczenie rolne, budynków będzie przyjmowane u Pani Sołtys w dniach od 2 I do 30 I 2012 r. w godzinach od 10.00 do 19.00.

Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego i Relikwii św. S. Faustyny i bł. Jana Pawła II w naszej parafii

odbędzie się 2 lutego. Rekolekcje przed peregrynacją rozpoczniemy 29 stycznia.

Porządek kolędy w tym tygodniu:

Poniedziałek 2 I

ul. Żwirki i Wigury, Krasickiego, Piasta  –  od godz. 11.00 (ks. Proboszcz)

Białka od Państwa Biskupów koło toru do os. Dudrakowa  –  od godz. 9.00 (ks. Grzegorz)

Grzechynia os. Zajdówka   i   Wicherkówka  –  od godz. 9.00 (ks. Sławomir)

Wtorek 3 I

os. Draby, ul. Modrzewiowa, os. Na Stoku  –  od godz. 9.00 (ks. Proboszcz)

os. Jurki, Bryndze, Koziany, Makowska Góra, Za Górą  –  od godz. 9.00 (ks. Sławomir)

os. Tysiąclecia, blok nr 6  –  od godz. 15.00 (ks. Jarosław)

środa 4 I

os. Tysiąclecia, blok nr 4  –  od godz. 14.00  (ks. Proboszcz)

Grzechynia os. Wątrobówka, Tatarówka, Dwór  –  od godz. 9.00  (ks. Jarosław)

czwartek 5 I

os. Tysiąclecia, blok nr 14 i domy prywatne  –  od godz. 14.30 (ks. Grzegorz)

ul. 3 Maja 19a-45a 62-38  –  od godz.  14.00  (ks. Sławomir)

Maków- os. Szczepanówka i Za Wodą  –  od godz. 13.00 (ks. Jarosław)

sobota 7 I

os. Pawlicowa, domy przynależne do ul. Wolności  –  od godz. 9.00 (ks. Proboszcz)

Grzechynia os. Gorzałkówka, Pierogówka  –  od godz. 9.00  (ks. Grzegorz)

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Stanisława Halawę i Andrzeja Aksamita

Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje mszalne

intencje 1 stycznia