Przejdź do treści

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok

1. Dzisiaj obchodzimy 1 Niedzielę po Bożym Narodzeniu. (Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki- Nowy Rok 2017) Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna, o godz. o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 16.30 wspólne kolędowanie. Dzisiaj po Mszach św. można nabyć poświęconą kredę i kadzidło, które symbolizują dary Mędrców ze Wschodu jakie ofiarowali Jezusowi.

2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek (2 stycznia)wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza

z Nazjanzu, biskupów i Doktorów Kościoła

Wtorek (3 stycznia) – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus

3. W piątek (6 stycznia) świętować będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Na Mszy Świętej o godz. 11.00 obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Po Mszy św. wymarsz orszaku Trzech Króli na rynek i wspólne kolędowanie. Serdecznie zapraszamy. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Składka przeznaczona jest na misje. O godz. 14.00 w naszym Sanktuarium odprawiona zostanie Msza św. dla osób niepełnosprawnych z całego powiatu. Po Mszy św.  w Sali „Stodoła ” opłatek dla tych osób. O godz. 15.00 w Katolickiej Szkole w Dolnym Makowie będą wystawione Jasełka w wykonaniu uczniów. Po występie dzieci, będzie wspólne śpiewanie kolęd.

4. 5 stycznia (czwartek) o godz. 16.00 pragniemy udać się z coroczną kolędą do ks. kardynała Stanisława Dziwisza, dziękując Mu za 11 letnią posługę w naszej diecezji. Zapraszamy całą parafię do wspólnego wyjazdu, szczególnie dzieci i młodzież, a o przygotowanie inscenizacji prosimy Mieszkańców Makowa Dolnego. Wyjazd z parkingu przy schodach o godz. 14.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 15.10 w kaplicy św. Jana Pawła II.  Z racji wyjazdu, nastąpi zmiana programu wizyty duszpasterskiej:

Ks. Proboszcz: ul. 3 Maja 19a – 45a i 62-38 – 6 stycznia (piątek) od godz. 14.00

Ks. Dariusz: os. Tysiąclecia blok nr. 12 i 13 – 7 stycznia (sobota) od godz. 14.30

Ks. Bogusław: Grzechynia – os. Głowicówka, Szpakówka – 7 stycznia (sobota) od godz. 9.00.

5. Odwiedziny chorych z posługa sakramentalną w całej parafii odbędą się w sobotę (7 stycznia) od godz. 9.00. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.

6. Jak co roku pragniemy zaprosić na opłatek parafialny organizowany przez mieszkańców Makowa Centrum. Odbędzie się on 15 stycznia (niedziela) o godz.16.00 w Sali „Stodoła”, bilety do nabycia w kancelarii parafialnej.

7. Sołtys wsi Grzechynia informuje, że rolnicze ubezpieczenie budynków PZU przyjmowane jest codziennie w godzinach popołudniowych, bez dodatkowych opłat u Sołtysa.

8. W związku z ostatnimi tragicznymi wydarzeniami na drogach powiatu suskiego, Komenda Powiatowa w Suchej Beskidzkiej apeluje, aby każdy pieszy miał na sobie element odblaskowy, tak, by być dobrze widocznym dla kierowców. Więcej informacji znajduje się w gablotce parafialnej.

Porządek kolędy na nadchodzący tydzień:

Poniedziałek (02.01.2017)

 • Ks. Proboszcz – Grzechynia 9.00 – os. Wątrobówka, Tatarówka
 • Ks. Dariusz – Maków Centrum 15.00 – os. Tysiąclecia blok nr 15
 • Ks. Bogusław – Maków Centrum 16.00 – os. Tysiąclecia blok nr 3

Wtorek (03. 01. 2017)

 • Ks. Proboszcz – Maków Centrum 14.00 – os. Tysiąclecia blok nr 5
 • Ks. Dariusz – Białka 9.00 – os. Koło Toru do os. Dudrakowa
 • Ks. Bogusław – Maków Centrum 13.00 – ul. 3 Maja 19-1 2-36, ul. Kolejowa

Środa (04.01. 2017)

 • Ks. Proboszcz – Maków Centrum 14.00 – os. Tysiąclecia blok nr 14 i domy prywatne
 • Ks. DariuszMaków Centrum 15.00os. Tysiąclecia blok nr 16
 • Ks. Bogusław – Maków Dolny 13.00 – os. Czajowa, Surletowa, domy przy ul. Wolności

Piątek (06.01.2017)

 • Ks. Proboszczod godz. 14.00 – ul. 3 Maja 19a – 45a i 62-38

Sobota (07.01.2017)

 • Ks. Dariuszod godz. 14.30 – os. Tysiąclecia blok nr. 12 i 13
 • Ks. Bogusławod godz. 9.00 – Grzechynia – os. Głowicówka, Szpakówka

 

† † †

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+ Henryka Walczyńskiego  (lat 57), Ryszarda Aniserowicza (lat 69)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

 

 

Skip to content