Przejdź do treści

Uroczystość Świętej Rodziny

26 XII 2010

 

1. Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny. W tym dniu czcimy również św. Szczepana, diakona i męczennika. Po Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcenie owsa. O godz. 13.00 uroczysta Masza Święta chrzcielna. Dzisiaj składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

2. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy Św. o godz. 8.00 i 18.00  poświecenie wina.

wtorek –           Święto Świętych Młodzianków Męczenników, dzieci pomordowanych przez Heroda.

3. W piątek wspomnienie św. Sylwestra I, papieża i ostatni dzień 2010 roku O godz. 16.00 odprawimy uroczyste nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, z kazaniem i śpiewem Suplikacji oraz Ciebie Boga wysławiamy. Po nieszporach Msza Święta dziękczynna za łaski otrzymane od Boga w kończącym się roku. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynno – przebłagalnej. Nie powinno być chrześcijanina, który nie odczuwałby w tym dniu potrzeby szczególnej refleksji i modlitwy. O godz. 24.00 Mszą Świętą powitamy nowy 2011 rok.  Na ten dzień ksiądz kardynał udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.

 

4. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok). Jest to 44 Światowy Dzień Pokoju pod hasłem „Jeśli chcesz rozwijać pokój, strzeż dzieła stworzenia”.  Na początku każdej Mszy Świętej zaśpiewamy hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Za pomodlenie się tym hymnem w tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym.

 

 

5. W poniedziałek 27 grudnia w Sali Rycerskiej Zamku Suskiego odbędzie się koncert kolęd z udziałem Chóru „Bel Canto” z Jordanowa i Kapeli „Mała Ziemia Suska”. Wstęp jest wolny. W trakcie koncertu zbierane będą datki na zakup inkubatora dla ZOZ Sucha Beskidzka.

 

5 Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską (kolędę). Odwiedzając wiernych w ich domach pragniemy wspólnie się modlić i udzielić błogosławieństwo. Istotą wizyty duszpasterskiej jest wspólne spotkanie oraz modlitwa. Dlatego prosimy, by w miarę możliwości w kolędzie uczestniczyli wszyscy domownicy.

 

 

6. Porządek kolędy

 

27 XII 2010 od 9:00 Ks. Proboszcz

os. Pykowa, Stanaszkowa, Domy przynależne do ul. Wolności

27 XII 2010 od 9:00 ks. Grzegorz

os. Zgudy, Deje, Snozy, Polana, Nowaki, Skupnie, Wilkówka

 

27 XII 2010 od 9:00 ks. Sławomir

os. Pyrowa, Rabowa i domy przynależne do ul. Wolności

27 XII 2010 od 9:00  ks. Jarosław

os. Carhla, Drwale, Betleje, Zajdy, Łazy, Za Górą, Dwór

 

28 XII 2010 od 9:00 ks. Proboszcz

os. Zarąbki Grzechyńskie, Szczepanówka, Cyganówka, Maków- os. Za Wodą

28 XII 2010 od 9:00 ks. Grzegorz

os. Polana, Działy, Jasnochowa, domy przynależne do ul. Wolności

28 XII 2010 od 9:00 ks. Sławomir

od Rampy koło toru do os. Dudrakowa

 

28 XII 2010 od 9:00 ks. Jarosław

os. Sulkowa, Malikowa, Polakówka Górna, Witkówka, Tuchówka, Działy, Bałosówka, Kowalówka

 

29 XII 2010 od 9:00 ks. Proboszcz

os. Zagrody na Kamieńcu, Boskówka, Mikutówka, Petkówka,  Polakówka Dolna

29 XII 2010 od 9:00 ks. Grzegorz

od os. Czarnówka do Rampy

 

29 XII 2010 od 9:00 ks. Sławomir

os. Głowicówka, Szpakówka, Zagrody Mędralowe, Mędralówka

 

29 XII 2010 od 9:00 ks. Jarosław

os. Pawlicowa, Czajowa, Surletowa, domy przynależne do ul. Wolności

 

30 XII 2010 od 9:00 ks. Proboszcz

os. Wątrobówka, Tatarówka

30 XII 2010 od 9:00 ks. Grzegorz

os. Mędralowa, Sarnowa, domy przynależne do ul. Wolności

 

30 XII 2010 od 9:00 ks. Sławomir

os. Gorzałkówka, Pierogówka

 

30 XII 2010 od 9:00 ks. Jarosław

od os. Radwanówka, Sołtystwo do os. Sałapatkowa

 

+++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Ferdynanda Jurka

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Skip to content