Przejdź do treści

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Dzisiaj przeżywamy 10 Niedzielę Zwykłą. Jest to równocześnie Uroczystość Najświętszej Trójcy. Po każdej Mszy św. modlitwa dziękczynna za dar sakramentu bierzmowania w naszej parafii.  O godz. 13.00 Msza św. na Roczki dzieci. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 nabożeństwo czerwcowe,  i  Msza Święta wieczorna. Jest to druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii. Za tydzień przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary do puszek, dla osób niepełnosprawnych z naszego powiatu.

2. kalendarz liturgiczny

Wtorek (13 czerwca) – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła

Środa (14 czerwca) – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

Sobota (17 czerwca) – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

3. We wtorek (13 czerwca) zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 16.00 modlitwą różańcową (Cz. Radosna). O godz. 16.30 – Cz. Światła. O godz. 17.00 Koncert pieśni maryjnych. O godz. 18.00 Uroczysta Msza św. Po Mszy św. Cz. Bolesna różańca św. i procesja fatimska. Prosimy o przyniesienie lampionów ze świecami. Świece procesyjne można będzie również nabyć przed kościołem od godz. 17.00. Intencje na Mszę św. zbiorową przyjmujemy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz we wtorek od godz. 16.00. O przygotowanie asysty prosimy młodzież, która w tym roku przystąpiła do sakramentu bierzmowania.

4. W czwartek (15 czerwca) będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu w Sanktuarium o godz. 6.30, 8.00. Uroczystą Sumę odprawimy o godz. 9.30, a po Mszy Świętej wyruszy Procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta. W tym roku procesja przejdzie następującą trasą: ul. Kościelną, Rynek ul. Szpitalną, Kopernika w stronę Ośrodka Zdrowia, Kościuszki, Al. Kasztanową, 3 Maja, Rynek, Kochanowskiego. Kolejna Msza św. odprawiona zostanie bezpośrednio po zakończeniu procesji. W tym dniu Msze św. odprawimy również o godz. 13.00 i 17.00.

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz (przy Urzędzie Miasta i Gminy) – pracownicy Urzędu.

II ołtarz (przy Szpitalu) – Grupa charytatywna z siostrą Eriką oraz pracownicy szpitala.

III ołtarz (przy Figurze Matki Bożej w Rynku) – Rada Parafialna z rodzinami

IV ołtarz (na schodach kościelnych) – Rodzice dzieci komunijnych.

O przygotowanie asysty prosimy mieszkańców Dolnego Makowa.

Asysta w Oktawie Bożego Ciała:

piątek – Mieszkańcy Grzechyni, os. Szapakówka i Głowicówka,

sobota – Maków Centrum, os. Na Stoku, ul. Modrzewiowa, os. Draby

niedziela (po Mszy św. o godz. 9.30) – Białka os. Radwanówka, Sołtystwo

5. Babiogórskie Stowarzyszenie Zielona Linia zaprasza na I Charytatywny Rajd Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę (18 czerwca) w Zawoi – Centrum na stadionie sportowym LKS „Warta”. Rejestracja uczestników od godz. 12.00.

6. Zarząd Oddziału Babiogórskiego Związku Podhalan w Makowie Podhalańskim Zaprasza wszystkich członków Związku na spotkanie, które odbędzie się w sobotę (17 czerwca) o godz. 17.00 w Sali Stodoła.

 

† † †

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+ Śp. Irenę Zaporowską (lat 86), Janinę Uczniak – Biskup (lat 89)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

Intencje Mszalne


 

Skip to content