Przejdź do treści

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Dzisiaj przeżywamy 8 Niedzielę Zwykłą. Jest to równocześnie Uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 11.00 dzieci klas III Szkoły Podstawowej po raz pierwszy przystąpią do Komunii św. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 nabożeństwo majowe,  o godz.17.00 Msza Święta po której odprawimy nabożeństwo do św. Rity. Od godz. 16.00 możliwość nabycia róż, książek, obrazków i modlitewników. Za tydzień w niedzielę (29 maja) o godz. 16.00 odprawimy Mszę św. na Makowskiej Górze koło krzyża.

2. kalendarz liturgiczny

Wtorek (24 maja) – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

3. W czwartek (26 maja) będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu w Sanktuarium o godz. 6.30, 8.00. Uroczystą Sumę odprawimy o godz. 9.30, a po Mszy Świętej wyruszy Procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta. W tym roku procesja przejdzie następującą trasą: ul. Kościelną, Rynek, ul. Wolności, ul. Paderewskiego, al. Świerkowa, ul. Kochanowskiego i schody do Sanktuarium. O asystę prosimy mieszkańców Białki: os.  Bogaczowa, Czajowa,  od Rampy do p. Wójcik, oraz os. Czarnówka do Rampy, os. Koło Toru do os. Dudrakowa. Kolejna Msza św. odbędzie się zaraz po zakończonej procesji. Po południu Msza św. o godz.13.00 i 17.00.

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz (przy Figurze Matki Bożej w Rynku ): Mieszkańcy Białki: os.  Radwanówka, Sołtystwo, do os. Sałapatkowa

II ołtarz (w bramie domu sióstr Serafitkek): Rodzina Kolpinga i Grupa Modlitewna p. Anny Piątek oraz s. Serafitki

III ołtarz (przy al. Świerkowej): Mieszkańcy ul. Lipowa, Sosnowa, Kochanowskiego

IV ołtarz (na schodach kościelnych): Rodzice dzieci komunijnych.

Asysta w Oktawie Bożego Ciała:

piątek – Mieszkańcy Grzechyni, os. Zgudy, Deje, Snozy, Polana, Nowaki, Skupniówka, Wilkówka

sobota – Maków Centrum, os. Ostrysz, Sołki, ul. Żeromskiego

niedziela – Maków Dolny os. Polana, Działy Makowskie, Jasnochowa, domy przy ul. Wolności  (po Mszy Świętej o godz. 9.30)

4. W imieniu Mateusza dziękujemy za złożone ofiary na protezę ręki.

5. Nasza parafia organizuje zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Udział obejmuje trzy dni: piątek (29 lipca) – Droga Krzyżowa z Papieżem Franciszkiem, sobota (30 lipca) – czuwanie całonocne oraz niedziela (31 lipca) – Msza na rozesłanie. Koszt pakietu to 190 zł. Pakiet obejmuje transport, ubezpieczenie i plecak pielgrzyma. Przy zapisie należy podać adres, nr pesel oraz nr tel. Zapisy w kancelarii parafialnej.

6. Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjne „Eko –Skawa” informuje o nieodpłatnej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w dniu 24 maja (wtorek) w Makowie oraz w Grzechyni. Zużyty sprzęt należy wystawić wzdłuż trasy przejazdu odbioru odpadów komunalnych do godz. 8.00

 

† † †

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+ Ś.p. Mariannę Dańczak (lat 85)

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Intencje Mszalne

 

Skip to content