Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dzisiaj w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego nasza parafia przeżywa wielką radość z tego, że Bóg spośród nas powołał kapłana. Wczoraj ks. Kardynał wyświęcił 22 nowych kapłanów, a wśród nich naszego parafianina, ks. Sławomira Głuszka z Grzechyni, a także ks. Bartosza Wronikowskiego, który w naszej wspólnocie parafialne odbywał praktykę duszpasterską. Dzisiaj o godz. 11.00 ks. Sławomir odprawi Mszę Świętą Prymicyjną i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

O godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 16.30 pierwsze nabożeństwo czerwcowe. Czerwcówki odprawiać będziemy codziennie, w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, a w niedziele o godz. 16.30.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium, a przy kościele do puszek na pomoc ofiarom powodzi w Serbii, Bośni i Hercegowinie.

wtorek wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

czwartek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

W przyszłą niedzielę świętować będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie, a także w piątek od godz. 6.30 – 8.00 i 15.00 – 18.00. O godz. 16.00 Msza Święta. Okazja do spowiedzi w Grzechyni w poniedziałek od godz. 15.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalna w całej parafii w piątek od godz. 9.00.

4. W sobotę o godz. 18.00 ks. Bartosz Wronikowski odprawi Mszę Prymicyjną z błogosławieństwem prymicyjny. Będą to jednocześnie prymicje dekanalne.

5. Zbliża się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Próby liturgiczne dla dzieci odbędą się w kościele w środę i w czwartek o godz. 16.00.

Próby dla kandydatów do bierzmowania – w poniedziałek i we wtorek o godz. 16.00.

6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii o godz. 11.00 dzieci z naszej parafii będą przeżywać wielki dzień Pierwszej Komunii Świętej. W sobotę  o godz. 9.00 dzieci przystąpią do sakramentu pokuty. Spowiedź
w sobotę będzie trwała do godz. 11.00.

7. Zbliża się uroczystość odpustowa w naszej parafii i dzień 35. Rocznicy Koronacji Obrazu Matki Bożej Makowskiej. Z tej okazji w ramach przygotowania do tej uroczystości w naszej parafii modlić się będą wierni z parafii wywodzących się z makowskiej parafii wraz ze swymi duszpasterzami. W poniedziałek
o godz. 18.00 do naszego Sanktuarium przybędą wierni z Białki Górnej, we wtorek – z Juszczyna,
w czwartek – z Żarnówki.

8. Wkrótce będziemy również przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarzy prosimy
w tym roku:

ołtarz 1 (na Rynku przy Figurze Matki Bożej) – Czciciele Najdroższej Krwi Chrystusa

ołtarz 2 (w bramie Domu Sióstr Serafitek) – mieszkańcy ul. Paderewskiego

ołtarz 3 (przy Al. Świerkowej) – mieszkańcy Al. Świerkowej

ołtarz 4 (na schodach) – rodzice dzieci pierwszokomunijnych

+ Małgorzatę Gruszeczka lat 87

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje mszalne