Przejdź do treści

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Przeżywamy 7 Niedzielę po Wielkanocy(Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego). Na Mszy Świętej o godz. 11 dzieci klas IV SP będą przeżywać I Rocznicę Komunii Świętej.  O godz. 13:00 Msza Święta na roczki dzieci. O godz. 15:00 rozpoczniemy pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie pierwszą i drugą częścią różańca świętego. O godz. 16:00 koncert pieśni maryjnych, a o godz. 17:00 Uroczysta Msza Święta, po niej trzecia część różańca i procesja z figurą MB Fatimskiej. Od godz. 16:00 będzie możliwość nabycia lampionów procesyjnych. Intencję na Mszę Świętą zbiorową przyjmujemy w kancelarii.  O asystę prosimy Stowarzyszenie Krwi Chrystusa. Jest to druga niedziela miesiąca składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii.

2. Kalendarz liturgiczny:

– Poniedziałek (14 maja) –  Święto św. Macieja, apostoła

– Środa (16 maja) –  Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski

3. Próby dla dzieci klas III Szkoły Podstawowej przed Uroczystością I Komunii Świętej odbędą się we wtorek, środę i czwartek o godz. 16:00. Spowiedź w sobotę od godz. 9:00 do 11:00.

4. W dniu 26 maja o godz. 9:00 w Królewskiej Katedrze na Wawelu nasz Diakon Krzysztof Sasuła przyjmie święcenia kapłańskie, a w dniu 27 maja o godz. 11:00 odprawi w naszym Sanktuarium Mszę Świętą Prymicyjną.

5. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). W tym roku procesja przejdzie ulicami Kościelną, Rynek, Wolności, Orzeszkowej i Kochanowskiego w kierunku schodów kościelnych. O obsługę procesji prosimy mieszkańców Grzechyni (osiedla: Nowakówka, Skupniówka, Wilkówka, Bałosówka, Kowalówka, Za Górą, Przechylisko, Łazy, Mędralówka i Zagrody Mędralowe) osoby odpowiedzialne Pani Sołtys Kazimiera Moćko i Pan Adam Głuszek.

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz (przy figurze Matki Bożej w Rynku) – mieszkańcy ul. Rynek, 3 Maja i Kolejowej

II ołtarz (na początku ul. Orzeszkowej) – mieszkańcy ul. Wolności, Sportowej, Orkana, Stary Rynek i Prusa

III ołtarz (na końcu ul. Orzeszkowej) – mieszkańcy ul. Orzeszkowej, Lipowej, Sosnowej i Kochanowskigo

IV ołtarz (na schodach kościelnych) – Rodzice dzieci komunijnych

6. We wtorek 22 maja we wspomnienie św. Rity w naszym Sanktuarium odbędzie się Uroczyste nabożeństwo ku Jej czci a po nim koncert pt. ” Ave Maria woła cały świat” w wykonaniu Pani Heleny Dzoka (Eleni) z zespołem. W czasie koncertu realizowany będzie program telewizyjny Parafia z sercem.

7. W sobotę 19 maja po wieczornej Mszy Świętej czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

8. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej serdecznie zaprasza małżonków, jak i wszystkich przygotowujących się do małżeństwa na spotkanie rejonowe, które odbędzie się 27 maja br. w naszym Sanktuarium . Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.15 prelekcją na temat „Jest to wreszcie milość płodna”, którą wygłosi ks. dr hab. Andrzej Muszala. Następnie o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św.. Po Mszy św. będzie modlitwa małżeństw i narzeczonych przed Najświętszym Sakramentem.

9. Spotkanie osób udających się na pielgrzymkę do Fatimy odbędzie się w czwartek 17 maja. Dla grupy wyjeżdżającej od 28 czerwca do 5 lipca o godz. 17:00 a dla grupy wyjeżdżającej od 18 do 25 lipca o godz. 18:30.

10. W środę 16 maja o godz. 17:00 Msza Święta w grocie przy ul. Źródlanej.

† † †

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+Julię Lurkę(lat 100)

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

 

 

 

Skip to content