Przejdź do treści

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, jest to też pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 9:30 zmianka tajemnic różańca świętego. O godz.. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:30 nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta. O godz. 20.00 Msza Święta w ramach drugiego dnia nowenny przed odpustem. Przed Sanktuarium po  Mszach świętych o godz. 8:00, 9:30 i 11:00 można nabyć pamiątki związane z 40. Rocznicą Koronacji Obrazu.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek  (3 czerwca) – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

Sobota (8 czerwca) – wspomnienie św. Jadwigi, królowej

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą, dodatkowo w piątek od 6:30  do 9:00 i od 15:00 do 18:00  jest to równocześnie spowiedź przed odpustem i dla młodzieży która przystąpi do sakramentu bierzmowania. W piątek o godz. 16:00 Msza Święta przy głównym Ołtarzu. Nie będzie Mszy Świętej w czwartek w kaplicy św. Jana Pawła II.

4. Zapraszamy na Uroczystą Nowennę przed Jubileuszem 40. Rocznicy Koronacji Obrazu MB Makowskiej. Nabożeństwo każdego dnia rozpoczniemy Mszą Święta o godz. 20:00. Po Mszy Świętej odmówimy część różańca świętego, modlitwę Zawierzenia i odśpiewamy Apel Jasnogórski. Każdego dnia będą się z nami modlić poszczególne parafie dekanatu. Poniedziałek – Parafia Juszczyn, wtorek – Parafia Żarnówka, środa – Parafia Kojszówka-Wieprzec, czwartek – Parafia Białka, piątek – Parafia Osielec, sobota – Parafia Maków.

5. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Jubileusz 40–lecia Koronacji Obrazu MB Opiekunki i Królowej Rodzin. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 17:00 będzie przewodniczył J. Eksc. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. Po Mszy Świętej Ks. Arcybiskup poświęci Jubileuszowy Obraz w Kaplicy Św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy parafialne, poczty sztandarowe, dzieci komunijne, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz wszystkich parafian i gości.  Próba asysty przed Uroczystością odbędzie się w piątek tj. 7 czerwca o godz. 19:00.

6. W poniedziałek tj. 10 czerwca będziemy przeżywać drugi dzień Odpustu ku czci MB Makowskiej. W tym dniu przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w tym dniu odprawimy o godz. 6:30, 8:00, 9:30. O godz. 17:00 ks. Biskup Jan Szkodoń odprawi Uroczysta Mszę Świętą z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania młodzieży Parafii Maków i Parafii Żarnówka. O godz. 20:00 Koncert Pani Eleni wraz z Panem Jakubem Oczkowskim  i Łukaszem Lech. .Próby dla młodzieży odbędą się w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 16:00.

7. Zapraszamy na wycieczkę do Wrocławia w dniu 18 czerwca. Zapisy w kancelarii parafialnej cena 222 zł a ulgowy 205zł, natomiast wycieczka „Pętla Beskidzka” została odwołana.

8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Uroczystą Sumę odprawimy o godz. 9.30, a po Mszy Świętej wyruszy Procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta. W tym roku procesja przejdzie następującą trasą: przez Rynek ul. Szpitalną, Kopernika w stronę Ośrodka Zdrowia, Kościuszki, Al. Kasztanową, 3 Maja, Rynek, Kochanowskiego.

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz (przy Ośrodku Zdrowia ) – Czciciele Najdroższej Krwi Chrystusa

II ołtarz (przy Szpitalu) – Akcja Katolicka i Grupa Adorująca w Łagiewnikach

III ołtarz (przy Figurze Matki Bożej w Rynku) – Róże rodziców modlących się za swoje dzieci i Róża modląca się o powołania i za dusze w czyśćcu cierpiące.

IV ołtarz (na schodach kościelnych) – Rodzice dzieci komunijnych

O asystę prosimy mieszkańców Białki.

9. W najbliższy piątek i sobotę tj. 7 i 8 czerwca w naszej parafii odbędą się dwudniowe katechezy dla narzeczonych.

10. Spotkanie Mężczyzn św. Józefa w czwartek tj. 6 czerwca o godz. 18:30 w Sali Stodoła. Pielgrzymka mężczyzn do Częstochowy w dniu 22 czerwca.

11. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości  6000 zł. Bóg zapłać.

† † †

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+ Arkadiusza Kluczniaka(lat 50), + Krystynę Ples(lat 85)

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci

 

Intencje Mszalne

Skip to content