Przejdź do treści

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego . Msze święte w Sanktuarium o godz. 6.30, 8.00, 8.45, 9.30, 10.15, o godz. 11.00 i 13.00 Uroczystość Pierwszej Komunii św.  dzieci klas III o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.30 nabożeństwo majowe  i wieczorna Msza święta o godz. 17.00.

W tym tygodniu dzieci klas III SP będą przeżywać swój biały tydzień uczestnicząc w Mszach świętych o godz. 18.00 i nabożeństwie majowym. W tych nabożeństwach uczestniczą wszystkie dzieci, ale ze względu na bezpieczeństwo białe ławeczki zajmują dzieci  w następującym porządku:

– poniedziałek klasa III ”a”

– wtorek klasa III „b”

– środa klasa III „c”

– czwartek Grzechynia

– piątek Maków Dolny

Dzieci przychodząc na Mszę Święta ubierają się w stroje komunijne i przynoszą ze sobą świece.

2. Bierzmowanie młodzieży klas VIII odbędzie się w dniu 18 maja o godz. 15:30 klasa 8 „b”, Żarnówka, Szkoła Specjalna i Maków Dolny, o godz. 16:30 klasa 8 „a”,  Grzechynia i Sucha Beskidzka . Sakramentu Bierzmowania w tym roku udzieli ks. Biskup Janusz Mastalski.

Próby dla młodzieży przed bierzmowaniem odbędą się w poniedziałek  17 maja o godz. 15.00 klasa 8 „b”, Żarnówka, Szkoła Specjalna i Maków Dolny o  godz. 16.30 klasa 8”a”, Grzechynia i Sucha Beskidzka.

3. W środę odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Józefa. O godz. 18.00 Msza święta a po niej modlitwy przy figurze św. Józefa. Prośby można składać do skarbony znajdującej się pod figurą.

4. W sobotę 22 maja odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. O godz. 17.00 odmówimy różaniec polecając wszystkie złożone intencje. O godz. 18.00 Msza święta a po niej dalsza część nabożeństwa. Od godz. 17.00 będzie możliwość nabycia róż.

6. W związku z obecną sytuacją Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Św. dzieci klas IV SP odbędzie się przez cały miesiąc maj oraz czerwiec.  Zachęcamy aby dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w Mszach Świętych o godz. 18:00 i nabożeństwie majowym lub czerwcowym Dzieci przychodząc na Mszę Święta ubierają się w stroje komunijne i przynoszą ze sobą świece.

7. Czciciele Przenajdroższej Krwi Chrystusa w tym miesiącu swoje spotkanie mają w sobotę 22 maja po Mszy św. o godz. 8.00

8. Zakupiono kolejna część granitu za kwotę 20 tysięcy zł. Wypłacono kolejną ratę za remont schodów w wysokości 120 tysięcy zł. Wywieziono kolejne kontenery śmieci z cmentarza za kwotę 2550 zł.

9. Zbiórka dla ministrantów w czwartek o godz. 17.15. Zbiórka dla lektorów w piątek o godz. 17.15 w Sanktuarium.

 

†††

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Wiesławę Borową (lat 55)

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im  wieczne spoczywanie…

Intencje Mszalne

 

Skip to content