Przejdź do treści

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dzisiaj przeżywamy siódmą Niedzielę Wielkanocną a zarazem Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 11.00 Pierwsza Komunia Święta dzieci ze Szkoły w Grzechyni i w Makowie Dolnym. O godz. 13.00 Msza Święta w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta o godz. 17.00. 

2. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek, 22 maja – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy,

– środa, 24 maja – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych,

piątek, 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana oraz Dzień Matki. Wszystkie mamy polecamy Panu Bogu w modlitwie. Dla żyjących prosimy o wszelkie potrzebne łaski a dla zmarłych o  radość życia wiecznego.

3. Od poniedziałku rozpoczynamy modlitwę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada w przyszłą niedzielę, 28 maja. 

4.  Dzieci z klas trzecich z całej parafii wraz z rodzinami zapraszamy codziennie na Biały Tydzień o godz. 18.00. W poniedziałek będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dlatego dzieci przynoszą ze sobą świece.

5.  Nabożeństwa majowe odprawiamy w niedziele i święta o godz. 16.30 natomiast w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości a szczególnie dzieci i młodzież.

6. W poniedziałek, 22 maja, odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci Świętej Rity. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać Różaniec w intencjach zanoszonych do Pana Boga przez wstawiennictwo Świętej. O godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą a po Niej nabożeństwo majowe i dalszą część nabożeństwa ku czci św. Rity. Od godz. 17.00, w kruchcie Sanktuarium, będzie możliwość nabycia czerwonych róż. 

7. Zbiórka ministrantów będzie w czwartek, 25 maja, o godz. 17.15 a zbiórka lektorów w piątek, 26 maja, o godz. 17.15 w kaplicy św. Jana Pawła II. Nowych ministrantów do służby przy ołtarzu pobłogosławimy  18 czerwca o godz. 11.00.

8. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę, 27 maja, o godz. 10.00 w kaplicy św. Jana Pawła II.

9. Deklaracje dysponenta (opiekuna) grobu będzie można składać w poniedziałki: 22 i 29 maja od godz. 15.30 do 17.30 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca. W wyjątkowych sytuacjach godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Aktualne informacje są na stronie internetowej parafii i cmentarza.

10. Zarząd Oddziału Babiogórskiego Związku Podhalan w Makowie Podhalańskim zaprasza wszystkich członków na Walne Zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się w sobotę, 27 maja, o godz. 16.00 w parafialnej sali „Stodoła”.

11. Burmistrz Makowa Podhalańskiego informuje, że w związku z przebiegiem trasy 31. Międzynarodowego Biegu Ulicznego po Ziemi Makowskiej nastąpią utrudnienia w ruchu kołowym w sobotę, 27 maja 2023r. w godz. 14.30-17.00. Trasa przebiegać będzie ul. Kościuszki, ul. Kopernika, ul. Szpitalną, ul. Sienkiewicza, Rynek, ul. Kochanowskiego, al. Świerkową, ul. Kochanowskiego, ul. Moniuszki, ul. Jodłową i ul. Żeromskiego. Prosimy o nie parkowanie samochodów na w/w ulicach w trakcie biegu.

12. Dziękujemy rodzinie Borowy z Białki za donice kwiatowe na nasze schody oraz firmie „Eko-Skawa” za pomoc w wyczyszczeniu kostki wokół Sanktuarium. Bóg zapłać. 

12. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości  2.400 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: 

+ Wandę Kucia (79 lat) i + Stanisławę Korbel (88 lat) 

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci 

Załączniki

Skip to content