Przejdź do treści

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 7. Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy siódmą Niedzielę Wielkanocną i uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze Święte w Sanktuarium w porządku niedzielnym. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 16.30 Nabożeństwo Majowe i wieczorna Msza Święta o godz. 17.00.

2. Kalendarz liturgiczny:

Wtorek, 31 maja święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,

Środa, 1 czerwca wspomnienie św. Justyna, męczennika,

Piątek, 3 czerwca – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

3. We wtorek, 31 maja odprawimy ostatnie nabożeństwo majowe, natomiast w środę, 1 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 18.00 rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W piątek, 3 czerwca, Msze Święte będą o godz. 6:30, 7:00, 8:00, 16:00 i 18:00. Okazja do spowiedzi świętej będzie od godz. 6:30 do 8:00, od 15:00 do 16:00 i od 17:00 do 18:00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Odwiedziny chorych: w piątek, w Grzechyni, od godz. 8.30 a w sobotę, od godz. 9:00, w pozostałej części parafii. W sobotę, 4 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 17.30 w kruchcie Sanktuarium będzie można nabyć białe róże, które chcemy ofiarować Matce Bożej. Równocześnie w sobotę odbędzie się czuwanie w Wigilię przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, które będzie trwało do godz. 21.00.

5. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę, 4. czerwca o godzinie 10:00 w kaplicy świętego Jana Pawła II.

6. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w dniach 3-4 czerwca. W piątek katecheza rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 18.00 w Sanktuarium. W sobotę rozpoczęcie o godz. 9.00. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa w kancelarii parafialnej lub u osób prowadzących. Numery telefonów są podane w gablocie i na stronie internetowej parafii.

7. Duszpasterstwo naszego dekanatu zaprasza młodzież na wyjazd do Lednicy. Wyjazd z parafii Arki Pana w Krakowie-Bieńczycach o godzinie pierwszej  w nocy z 3 na 4 czerwca. Dojazd do Krakowa we własnym zakresie. Koszt 150 zł. Zapisy u dekanalnej liderki młodzieży – Gabrieli Ficek.

8. W tym roku przypada 25. rocznica VI pielgrzymki św. Jana Pawła II Wielkiego do Ojczyzny. Z tej okazji, w poniedziałek, 6 czerwca, w święto NMP Matki Kościoła, o godz. 18.00,  pod Wielką Krokwią w Zakopanem zostanie odprawiona jubileuszowa Eucharystia, na którą Konferencja Episkopatu Polski zaprasza dzieci pierwszokomunijne, młodzież przygotowującą się do bierzmowania, całe rodziny, osoby życia konsekrowanego, członków Związku Podhalan, stowarzyszenia i zespoły regionalne. Nasza parafia organizuje wyjazd na tę uroczystość. Koszt 30 zł. Zapisy osób chętnych w kancelarii parafialnej.

9. W piątek, 10 czerwca, świętować będziemy 43. rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Makowskiej i odpust parafialny. Uroczystą sumę odprawi J. Eksc. Ks. bp Janusz Mastalski o godz. 17.00. Podczas tej Mszy Świętej dzieci z klas czwartych z całej parafii będą przeżywały swoją rocznicę I Komunii Świętej.

10. W czwartek, 16 czerwca, przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 odprawimy uroczystą procesję do czterech ołtarzy. Przejdziemy z Sanktuarium ul. Kościelną, Rynek, ul. Wolności, ul. Paderewskiego, al. Świerkowa, ul. Kochanowskiego i schody. O przygotowanie I ołtarza przy figurze Matki Bożej na Rynku prosimy Zespół Babiogórzanie – Polana Makowska, Zespół Malikowy Groń z Grzechyni, Koło Gospodyń z Grzechyni i Związek Podhalan. II ołtarz przy ul. Paderewskiego – Siostry Serafitki, Albertynki, Mężczyźni św. Józefa i Rada Parafialna. III ołtarz przy al. Świerkowej – Czciciele Najświętszej Krwi Chrystusa, Akcja Katolicka i Grupa Adorująca w Łagiewnikach. IV ołtarz na schodach – rodzice dzieci pierwszokomunijnych. O obsługę procesji prosimy mieszkańców Grzechyni.

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Józefę Kania(lat 76)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.


 

Intencje Mszalne

Skip to content