Przejdź do treści

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dzisiaj przeżywamy siódmą niedzielę wielkanocną i uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 13.00 roczki dzieci i Msza Święta w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta o godz. 17.00. Z racji drugiej niedzieli miesiąca, dzisiejsza składka przeznaczona jest na prace inwestycyjne w naszej parafii.

2. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek, 13 maja – wspomnienie NMP z Fatimy i rozpoczęcie modlitwy przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego,

– wtorek, 14 maja – święto św. Macieja, apostoła,

– czwartek, 16 maja – święto  św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego Patrona Polski.

3. W poniedziałek, 13 maja, odprawimy pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać dwie części Różańca. O godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą a po Niej trzecią część Różańca i procesję z figurą MB Fatimskiej. W  tym miesiącu procesja przejdzie ul. Kościelną, Rynek, Kochanowskiego w kierunku schodów i głównym wejściem do  Sanktuarium.

4. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiamy w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00, natomiast w niedzielę o godz. 16.30.

5. Próby dla dzieci z klas trzecich przed uroczystością I Komunii Świętej będą:

– we wtorek, 14 maja, o godz. 15.15 dla dzieci z Grzechyni i z Dolnego Makowa,

– w środę, 15 maja, o godz. 15.15 dla dzieci z Makowa Centrum,

– w czwartek, 16 maja, o godz. 15.15 dla dzieci z Makowa Centrum a o godz. 16.30 dla dzieci z Grzechyni i z Dolnego Makowa.

6.  Spowiedź przed uroczystością I Komunii Świętej będzie w piątek, 17 maja, od godz. 15.00 dla klasy 3B i 3C, od godz. 16.00 dla kl. 3A, od godz. 16.30 dla Makowa Dolnego i Grzechyni.

7. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej będzie dla Makowa Centrum w sobotę, 18 maja o godz. 11.00 natomiast dla Grzechyni i Makowa Dolnego, w niedzielę, 19 maja o godz. 11.00.

8. Zbiórka dla ministrantów z całej parafii będzie w czwartek, 16 maja, o godz. 17.00 w parafialnej sali „Stodoła”, a zbiórka lektorów, w piątek, 17 maja, o godz. 17.15.

9. W piątek, 17 maja, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 kandydatów do bierzmowania z całej parafii wraz z rodzicami.

10. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę, 18 maja, o godz. 10.00, w kancelarii parafialnej.

11. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w dniach 24-25 maja 2024r. W piątek rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00 w Sanktuarium. W sobotę, spotkanie o godz. 9.00 w parafialnej sali „Stodoła”. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii lub u osób prowadzących. Numery telefonów podane są w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

12. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała wypada 30 maja. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 odprawimy uroczystą procesję do czterech ołtarzy. Przejdziemy z Sanktuarium ul. Kościelną, na Rynek, ul. Sienkiewicza, ul. Kościuszki, al. Kasztanową, ul. 3 Maja na Rynek i ul. Kochanowskiego na schody. O przygotowanie I ołtarza przy budynku OSP prosimy strażaków z OSP Maków Centrum wraz z rodzinami, II ołtarza w okolicy szpitala – Grupy Modlitewne działające przy parafii, III ołtarza przy figurze Matki Bożej na Rynku – Związek Podhalan, Zespół Babiogórzanie Polana Makowska i Rodzinę Kolpinga, IV ołtarza na schodach – rodziców dzieci pierwszokomunijnych. O obsługę procesji prosimy mieszkańców Makowa Dolnego.

13. W niedziele i w święta nagłośnienie na zewnątrz Sanktuarium będzie uruchamiane podczas Mszy Świętych o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 13.00. Natomiast na prośbę parafian będzie wyłączone o godz. 6.30 i 17.00.14. Gminna Rada Seniorów w Makowie Podhalańskim zaprasza wszystkich Seniorów na wyjazd integracyjny w okolice Żywca, w czwartek, 16 maja br. Szczegółowy plan i warunki wyjazdu są podane na plakacie w gablocie ogłoszeń.         

Załączniki

Skip to content