Przejdź do treści

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dzisiaj obchodzimy siódmą Niedzielę Wielkanocną. Jest to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 9.30 odprawimy uroczystą Mszę Świętą w intencji strażaków Gminy Maków. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta na „roczki” dzieci, o godz. 15.00 odprawimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego,  o godz. 16.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta wieczorna.

Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszego Sanktuarium.

2. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy

wtorek – Święto św. Macieja, Apostoła

czwartek Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

3. Jutro o godz. 18.00 odprawimy pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13 dnia każdego miesiąca od maja do listopada o godz. 18.00. W tym miesiącu  o przygotowanie asysty prosimy Związek Podhalan. Na nabożeństwo prosimy przynieść świece. Przed nabożeństwem można będzie zakupić świece. Intencje na Mszę Świętą zbiorową przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

4. W następną niedzielę w naszej parafii obchodzić będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii Dzieci. Na Mszy Świętej o godz. 11.00 106 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyć  w Najświętszej Ofierze. Otoczmy naszą modlitwą wszystkie dzieci przygotowujące się do tego wielkiego wydarzenia w ich życiu. W imieniu rodziców dzieci serdecznie prosimy, by a Mszy Świętej o godz. 11.00 respektować rezerwacje miejsc dla rodzin dzieci.

Spowiedź święta dla dzieci i ich rodziców będzie w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.

We wtorek, środę i piątek o godz. 16.00 w kościele odbywać się będą próby liturgiczne dla dzieci.

5. Przedsiębiorstwo Wodno-Kanalizacyjne „Eko-Skawa” informuje o nieodpłatnej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w dniu 17 maja (piątek) w Makowie i Grzechyni. Zużyty sprzęt należy wystawić wzdłuż trasy przejazdu odbioru odpadów komunalnych do godz. 8.00.

6. W dniu 26 maja o godz. 13.00 będzie odprawiona Msza Święta dla Związku Podhalan. Po Mszy Świętej odbędzie się walne zebranie Związku.

7. Rodzice dzieci niepełnosprawnych z naszego Powiatu zapraszają na koncert charytatywny w zamku suskim, który odbędzie się w dniu 19 maja o godz. 17.00. W czasie koncertu śpiewać będą nasze rodaczki Ewa Warta – Śmietana i Agnieszka Kuk. Dochód z koncertu przeznaczony jest na rzecz dzieci  i młodzieży niepełnosprawnej.

8. Burmistrz Makowa Podhalańskiego informuje, że w związku z przebiegiem trasy XXI Międzynarodowego Biegu Ulicznego po Ziemi Makowskiej przez ulice Kościuszki, Kasztanową, 3 Maja, Szpitalną, Mieszka I, Sienkiewicza, Kochanowskiego, Orzeszkowej, Świerkową, Bema, Wolności oraz Rynek nastąpią utrudnienia w ruchu kołowym w dniu 18 maja d godz. 14.30 do 17.00

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+Mariannę Gałązka

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci

Intencje mszalne

 

Skip to content