Przejdź do treści

Uroczystość Wszystkich Świętych

Obchodzimy dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawiane będą w następującym porządku tj. 6.30, 8.00, 8.45, 9.30, 10.15, 11.00, 13.00,14.00. Ostatnia Msza święta w tym dniu zostanie odprawiona około godz. 16:00. Przed Sanktuarium będzie możliwość złożenia ofiary do puszek   na cele remontowe i utrzymanie czystości cmentarza..

Po Mszy Świętej o godz. 9:30 zmianka tajemnic różańca świętego. . Po Mszy Świętej o godz. 11:00 odprawimy Drogę Krzyżową w intencji zmarłych.  Po Mszy świętej o godz. 14:00 odmówmy część różańca świętego z wypominkami za zmarłych.

Wierni którzy nawiedzą kościół lub kaplicę w dniu Wszystkich Świętych i Dzień Zadusznych mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany za zmarłych. Przez cały miesiąc listopad w dni powszednie  o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 16:30 modlimy się za zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych ofiarując  w ich intencji część Różańca św.

Wypominki roczne i jednorazowe można składać dziś i jutro po każdej Mszy Świętej w kancelarii parafialnej.

2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek ( 2 listopada) – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny)- W tym dniu Msze św. odprawimy o godzinie: 6.30, 8.00, 8.45, 9.30, 16:00 i 18.00. Po Mszy Świętej o godz. 9:30 odmówimy różaniec z wypominkami za zmarłych.

Wierni którzy w miesiącu listopadzie  nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące, a w inne dni roku cząstkowy.

Środa ( 4 listopada) – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godz. przed każdą Mszą Świętą dodatkowo w piątek od 6.30 do 8.00 i od 15.00 do 18:00. O godz. 16:00 Msza Święta przy głównym ołtarzu, Odwiedziny chorych z posługą Sakramentalną w całej parafii w sobotę od godz. 9:00. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W czwartek o godz. 15:10 Msza Święta o powołania i za kapłanów.

4... Zakupiono bezdotykowy dozownik na wodę święconą za kwotę 1950 zł. Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiarę w wysokości 10 000 zł i 50 euro. Bóg zapłać.

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Józefa Świstka(lat 82), + Teklę Zajda(lat 90), + Franciszka Bielę(lat 84),

+Tadeusza Guzika(lat 64), + Annę Filipkowską(lat 83)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im  świeci.

Intencje Mszalne

Skip to content