Przejdź do treści

Uroczystość Wszystkich Świętych – 31 Niedziela Zwykła

1. Obchodzimy 31 Niedzielę Zwykłą. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Ostatnia Msza św. w tym dniu odprawiona zostanie po procesji ok. godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 odprawimy Drogę Krzyżową w intencji zmarłych. Nieszpory za zmarłych odprawimy o godz. 14.00.  Po nich, udamy się z procesją na cmentarz, aby modlić się za zmarłych. W tym dniu młodzież gimnazjalna w godz. 8.00 – 16.00 przeprowadzi kwestę na cele remontowe i utrzymanie czystości cmentarza.  O godz. 19.00 na naszym cmentarzu odprawimy nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych. Przez cały miesiąc listopad o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych ofiarując w ich intencji część Różańca św. Wypominki roczne i jednorazowe można składać po Mszach świętych w kancelarii parafialnej. 

Odpusty za zmarłych:

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną w dniu 1 lub 2 listopada, mogą dostąpić pod zwykłymi warunkami odpustu zupełnego (spowiedź sakramentalna, Komunia św, modlitwa według intencji Ojca Świętego), który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz… i Wierzę… Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy.

2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek (2 listopad)Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). W tym dniu Msze św. odprawimy o godzinie: 6.30, 7.00, 8.00, 9.30, 18.00. Procesja w intencji zmarłych  na nowy cmentarz odprawiona zostanie po Mszy św. o godz. 9.30.

Środa (4 listopad)Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

3. W tym tygodniu przypada pierwszy  czwartek, pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie w godz. 6.30 – 8.00 i od godz.17.30 – 18.00. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 15.00 – 18.00. o godz. 16.00 Msza św. Spowiedź w kaplicach w poniedziałek: w Grzechyni o godz.15.00, na Dolnym Makowie o godz. 16.00. W pierwszą sobotę miesiąca po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w Grzechyni w piątek od godz.9.00. W pozostałej części parafii w sobotę od godz.9.00.

5. Droga Krzyżowa w intencji zmarłych na Wzgórze Pamięci w Makowie Dolnym zostanie odprawiona 8 listopada (niedziela) o godz.14.00

6. Przypominamy o możliwości wyjazdu na parafialne czuwanie do Częstochowy w dniach 9-10 listopada. Zostały jeszcze wolne miejsca na czuwanie do 5.00

7. Zapraszamy do udziału w samolotowej pielgrzymce do Francji w dniach: 28. 04 – 05.05. W programie min. Lisieux, Mont Saint Michele, Dolina Loary, Paryż. Program pielgrzymki i zapisy w kancelarii.

†   †   †   †

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

Śp. Józefa Plaszczaka (lat 86 ), Helenę Białończyk (lat 87)

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie

Intencje Mszalne

 

Skip to content