Przejdź do treści

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Dzisiaj za pomodlenie się hymnem „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. W naszej parafii jest to dzień szczególnie uroczysty. O godz. 11.00 dzieci z klas II po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyć we Mszy Świętej. Przez cały tydzień dzieci będą przychodzić na wieczorną Mszę Świętą
w ramach „białego tygodnia”.

O godz. 13.00 Msza Święta na „roczki” dzieci, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza święta wieczorna.

Dzisiaj składka przeznaczona jest na potrzeby naszego Sanktuarium, a przy kościele do puszek można złożyć ofiarę na pomoc ofiarom powodzi w Serbii, Bośni i Hercegowinie.

Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w tym dniu: w Sanktuarium o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. W Grzechyni i w Dolnym Makowie o godz. 15.00.

2. We wtorek 10 czerwca uroczyście świętować będziemy 35. Rocznicę Koronacji Obrazu Matki Bożej Makowskiej. Jest to dzień odpustu parafialnego. Msze Święte odprawiać będziemy w następującym porządku: 6.30, 8.00, 9.30. O godz. 18.00 – uroczysta Suma Odpustowa z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Po Mszy Świętej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Na uroczystość zapraszamy wszystkie grupy parafialne, chór, poczty sztandarowe, dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów. O pomoc przy procesji prosimy strażaków z całej parafii, Związek Podhalan i Koło Gospodyń.

3. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła

wtorek wspomnienie św. Bogumiła, biskupa

środa wspomnienie św. Barnaby, Apostoła

czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

piątek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

sobota wspomnienie św. Michała Kozala, biskupa i męczennika

W przyszłą niedzielę świętować będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

4. W piątek, 13 czerwca o godz. 18.00 odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie, któremu w tym miesiącu będzie przewodniczył ks. kanonik Antoni Bzdyl. Ks. Antoni w tym dniu obchodzi swoje imieniny, a także w tym roku świętuje złoty Jubileusz kapłaństwa.

Intencje na Mszę Świętą zbiorową przyjmowane są w kancelarii parafialnej. O przygotowanie asysty na Fatimę prosimy dzieci i rodzice ze Szkoły Katolickiej z Dolnego Makowa. Po „Fatimie” o godz. 20.00 w Sali „Stodoła” odbędzie się spotkanie dla udających się z pielgrzymką do Ziemi Świętej.

5. W dniach od 13 do 15 czerwca odbywają się IV Małopolskie Dni św. Jana Pawła II. W dniu 12 czerwca o godz. 20.00 na Estradzie Makowianka będzie wyświetlony film z koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej i Opiekunki Rodzin. Szczegóły podane są na plakacie w gablocie ogłoszeń.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 pobłogosławimy nowych ministrantów.

7. W najbliższą sobotę i niedzielę – dwudniowe katechezy dla narzeczonych.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+ Józefa Gajewskiego lat 90, Annę Bałos lat 90, Antoniego Jurka lat 89

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

INTENCJE 8.06..

Skip to content