Przejdź do treści

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Dzisiaj za pomodlenie się hymnem „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.
O godz. 13.00 Msza chrzcielna, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 majówka. O godz. 17.00 Msza Święta dziękczynna za pielgrzymkę do Francji. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży. Natomiast przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek dla Mateusza Głuszka z Suchej Beskidzkiej na protezę lewej ręki. Przy kościele można nabyć nowy numer „Przemienienia”. Nagrody za prawidłowe rozwiązanie krzyżówki otrzymują: Genowefa Szewczyk, Grażyna Bałos, Maria Drobna, Wiesława Włoch, Józefa Witek. Po nagrody prosimy zgłosić się do zakrystii.

2. Jutro obchodzić będziemy Święto NMP, Matki Kościoła (2 dzień Zielonych Świąt). Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. W Grzechyni i Dolnym Makowie o godz. 16.00.

3. kalendarz liturgiczny

Czwartek (19 maja) Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Sobota (21 maja) wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana, męczennika

4. W środę (18 maja) o godz.17.00 odprawimy Mszę św. w grocie Matki Bożej przy ul. Źródlanej.

5. W najbliższy wtorek, czwartek i piątek o godz. 16.00 w kościele odbędą  się próby liturgiczne dla dzieci klas III SP. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodziców odbędzie się w sobotę
od godz. 9.00-10.30.
W niedzielę (22 maja) o godz. 11.00 odprawimy uroczystą Mszę św. podczas której dzieci klas III po raz pierwszy przystąpią do Komunii św.

6. W niedzielę (22 maja) o godz.17.00 Msza Święta i nabożeństwo ku czci św. Rity. Od godz.16.00 możliwość nabycia róż.

7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała (26 maja). Uroczystą Sumę odprawimy o godz. 9.30, a po Mszy Świętej wyruszy Procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta. W tym roku procesja przejdzie następującą trasą: ul. Kościelną, Rynek, ul. Wolności, ul. Paderewskiego, al. Świerkowa, ul. Kochanowskiego i schody do Sanktuarium. O asystę prosimy mieszkańców Białki: os.  Bogaczowa, Czajowa,  od Rampy do p. Wójcik, oraz os. Czarnówka do Rampy, os. Koło Toru do os. Dudrakowa

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz (przy Figurze Matki Bożej w Rynku ): Mieszkańcy Białki: os.  Radwanówka, Sołtystwo,
do os. Sałapatkowa

II ołtarz (w bramie domu sióstr Serafitkek): Rodzina Kolpinga i Grupa Modlitewna p. Anny Piątek oraz
s. Serafitki

III ołtarz (przy al. Świerkowej): Mieszkańcy ul. Lipowa, Sosnowa, Kochanowskiego

IV ołtarz (na schodach kościelnych): Rodzice dzieci komunijnych.

8. W gablocie została wystawiona lista proponowanych mieszkańców Grzechyni do medalu zatwierdzonego przez związek kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i byłych więźniów politycznych zarządu koła Miejsko- Gminnego w Makowie Podh. Prosimy o zapoznanie się z listą w celu wniesienia własnych uwag i zastrzeżeń, lub informacji i skontaktowanie się z Burmistrzem Makowa Podhalańskiego.

9. Nasza parafia organizuje trzydniowy wyjazd dla młodzieży ze szkół średnich i trzecich klas gimnazjum do Ustronia k/Wisły. Wyjazd odbędzie się w dniach od 27 do 29 maja. Koszt – 100zł. Zapisy u ks. Józefa lub u p. Danuty Łopuch – katechetki.

† † †

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+ Ś.p. Józefa Czubina (lat 76),  Edwarda Basiurę (lat 70), Jadwigę Makowską (lat 86),
Grzegorza Kowaliczka (lat 39), Józefa Kubasiaka (lat 88)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Intencje Mszalne

 

Skip to content