Przejdź do treści

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (40. Rocznica Koronacji Obrazu MB Makowskiej)

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, oraz Jubileusz 40–lecia Koronacji Obrazu MB Opiekunki i Królowej Rodzin. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 17:00 będzie przewodniczył J. Eksc. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. Po Mszy Świętej Ks. Arcybiskup poświęci Jubileuszowy Obraz w Kaplicy Św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy parafialne, poczty sztandarowe, dzieci komunijne, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz wszystkich parafian i gości. Jest to równocześnie druga niedziela miesiąca składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszego Sanktuarium.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek  (10 czerwca) – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, jest to też drugi dzień Odpustu ku czci MB Makowskiej. Msze święte w tym dniu odprawimy o godz. 6:30, 8:00, 9:30. O godz. 17:00 ks. Biskup Jan Szkodoń odprawi Uroczysta Mszę Świętą z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania młodzieży Parafii Maków i Parafii Żarnówka. O godz. 20:00 Koncert Pani Eleni wraz z Panem Jakubem Oczkowskim  i Łukaszem Lech.

Wtorek (11 czerwca) – wspomnienie św. Barnaby, apostoła

Środa (12 czerwca) – wspomnienie błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, kapłana i Towarzyszy

Czwartek (13 czerwca) – Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Piątek (14 czerwca) – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

3. W czwartek odprawimy kolejne nabożeństwo Fatimskie. O godz. 16:00  odmówimy pierwszą i drugą cześć różańca świętego. O godz. 17:00 wspólne śpiewanie pieśni Maryjnych. O godz. 18:00 Uroczysta Msza Święta a po niej trzecia część różańca świętego i procesja z figurą MB Fatimskiej. Od godz. 17:00 będzie możliwość nabycia świec i lampionów procesyjnych. O asystę prosimy młodzież która przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania. Intencje na Msze Święta zbiorową przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

4.  Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11:00, po Mszy Świętej wręczymy nagrody za tegoroczne palmy.

5. W niedzielę 16 czerwca o godz. 16:00 zostanie odprawiona Msza Święta na Makowskiej Górze.

6. W poniedziałek 17 czerwca o godz. 18:00 odprawimy Mszę Świętą dla  Służby Liturgicznej z całej parafii. Po Mszy Świętej zapraszamy na wspólne spotkanie.

7. We wtorek 11 czerwca uczniowie klas IIIa i IIc wraz z wychowawcami serdecznie zapraszają na przedstawienie pt. „Święty Jan Paweł II – spotkanie z Matka Bożą Makowską”, które odbędzie się w Sali Straży Pożarnej o godz. 18:00.

8. Dyrektor i Rada Rodziców Szkoły Katolickiej w Makowie Dolnym serdecznie zapraszają na Piknik Rodzinny, który odbędzie się przy szkole w dniu 15 czerwca. Rozpoczęcie o godz. 15:00.

9. W przyszłą niedzielę przed Sanktuarium Zarząd Grupy Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy przeprowadzi kwestę na turnus wypoczynkowo-rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych z naszego powiatu.

10. Zapraszamy na kanał  Sanktuarium Matki Bożej Makowskiej w serwisie youtube.com. Na kanele będą dostępne transmisje i retransmisje Mszy Świętych w niedzielę o godz. 9:30 i 11:00 a w tygodniu o godz. 18:00. Ponadto będą transmitowane ważne Uroczystości odbywające się  w naszym Sanktuarium.

11. Parafia ogłasza przetarg nieograniczony na wykonanie remontu schodów prowadzących do Sanktuarium. Oferty przetargowe można składać  do soboty 15 czerwca do godz. 10:00. Otwarcie ofert nastąpi na plebani o godz. 10:15.

12. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości   7780 zł. Bóg zapłać.

† † †

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+ Edwarda Deję(lat 71), + Stanisława Koska(lat 67), + Franciszka Żarnowskiego(lat 88)

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci

 

Intencje Mszalne

 

Skip to content