Przejdź do treści

Uroczystość Zesłania Ducha Świetego

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze święte w Sanktuarium o godz. 6.30, 8.00, 8.45, 9.30, 10.15, 11.00. O godz.  13.00 Msza św. chrzcielna o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.30 nabożeństwo majowe  i wieczorna Msza święta o godz. 17.00. W dniu dzisiejszym za odśpiewanie Hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

2. Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek (24 maja ) – Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w tym dniu odprawimy w Sanktuarium o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. W kaplicach Grzechyni i Makowie Dolnym o godz. 16.00.

Środa (26 maja ) – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. W tym dniu szczególnie w naszych modlitwach pamiętamy o mamach.

Czwartek (27 maja ) – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Sobota (29 maja ) – wspomince św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

3. Grupy działające przy parafii zapraszają chętnych na adorację Najświętszego Sakramentu w dniu 25 maja od godz. 16.00 a o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji uproszenia miłosierdzia Bożego dla świata.

4. W związku z rezygnacją ze stanowiska kościelnego Pana Grzegorza, parafia prosi osoby zainteresowane o kontakt z księdzem Proboszczem w kancelarii parafialnej. Pan Grzegorz zwalnia stanowisko z dniem 1 lipca.

6. W czwartek 3 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa(Boże Ciało). W tym roku procesja zostanie odprawiona po Mszy św. o godz. 9:30i przejdzie następującą trasa: ul. Kościelna, Rynek, Szpitalna, Kopernika, ul. 3-Maja, Rynek, Kochanowskiego w stronę schodów kościelnych. O asystę prosimy mieszkańców Białki. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I Ołtarz przy Urzędzie Miasta – Pracownicy Urzędu Miasta

II Ołtarz na ul. Kopernika – Stowarzyszenie Czcicieli Krwi Chrystusa, Grupa Adorująca w Łagiewnikach, Akcja Katolicka

III Ołtarz przy figurze MB w Rynku – Związek Podhalan, Koło Gospodyń z Grzechyni, Rodzina Kolpinga

IV Ołtarz na schodach prowadzących do Sanktuarium – Rodzice dzieci komunijnych.

7. Informujemy że od dnia 1 czerwca nie będzie Mszy św. o godz. 8.45 natomiast pozostaje  Msza św. o godz. 10.15.

8. Wywieziono kolejne kontenery śmieci z cmentarza za kwotę 1700 zł. Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiary w wysokości 11 600zł. Bóg zapłać.

†††

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Aurelię Świstek (lat 95), + Marię Włodarczyk (lat 65), + Stanisława Króliczaka (lat 81),

+ Eugeniusza Kubańskiego (lat 70) ,+ Jana Bałosa (lat 76), + Janinę Pasternak(lat 82),

+ Mariannę Myszor (lat 77)

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im  wieczne spoczywanie…

Intencje Mszalne


 

Skip to content