Przejdź do treści

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedziele. Po Mszy św. o godz. 9.30 zmianka tajemnic różańca świętego. O godz. 13.00 Msza św. chrzcielna. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe i wieczorna Msza św. o godz. 17.00.   Jest to pierwsza niedziela miesiąca po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W dniu  dzisiejszym za pobożne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.

2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek,  6 czerwca święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła (Drugi Dzień Zielonych Świąt). W tym dniu Msze Święte w Sanktuarium odprawimy o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00. W kaplicach Grzechyni i Makowie Dolnym o godz. 16.00.

Środa, 8 czerwca wspomnienie św. Jadwigi Królowej

Czwartek , 9 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Piątek, 10 czerwca – Uroczystość Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin. W tym dniu świętować będziemy 43. rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Makowskiej i odpust parafialny. Msze Święte w Sanktuarium odprawimy o godz. 6.30, 8.00, 9.30.

Uroczystą sumę  o godz. 17.00 odprawi J. Eksc. Ks. bp Janusz Mastalski. Podczas tej Mszy Świętej dzieci z klas czwartych z całej parafii będą przeżywały swoją rocznicę I Komunii Świętej.

Sobota, 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby, apostoła

3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w Sanktuarium w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę i święta o godz. 16.30.

4. Spowiedź dla dzieci klas IV przed Rocznicą Komunii oraz spowiedź przed odpustem parafialnym będzie we czwartek 9 czerwca od godz. 15.00.

5. Próba dla dzieci klas IV SP z całej parafii odbędzie się we wtorek 7 czerwca o godz. 16.00

6. Zbiórka dla ministrantów odbędzie się wyjątkowo w środę o godz. 16.30, a dla lektorów o godz. 17.00 w Kaplicy św. Jana Pawła II.

7. Wyjazd do Zakopanego na jubileuszową Eucharystię z okazji 25. rocznica VI pielgrzymki św. Jana Pawła II Wielkiego do Ojczyzny w poniedziałek o godz. 15.00 z parkingu obok Sanktuarium. Koszt 40 zł.

8. W czwartek, 16 czerwca, przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 odprawimy uroczystą procesję do czterech ołtarzy. Przejdziemy z Sanktuarium ul. Kościelną, Rynek, ul. Wolności, ul. Paderewskiego, al. Świerkowa, ul. Kochanowskiego i schody. O przygotowanie I ołtarza przy figurze Matki Bożej na Rynku prosimy Zespół Babiogórzanie – Polana Makowska, Zespół Malikowy Groń z Grzechyni, Koło Gospodyń z Grzechyni i Związek Podhalan. II ołtarz przy ul. Paderewskiego – Siostry Serafitki, Albertynki, Mężczyźni św. Józefa i Rada Parafialna. III ołtarz przy al. Świerkowej – Czciciele Najświętszej Krwi Chrystusa, Akcja Katolicka i Grupa Adorująca w Łagiewnikach. IV ołtarz na schodach – rodzice dzieci pierwszokomunijnych. O obsługę procesji prosimy mieszkańców Grzechyni.

9. W niedzielę 19 czerwca o godz. 17.00 J. Eksc. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski odprawi Uroczystą Mszę Świętą w czasie której  udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii oraz parafii Żarnówka.

10. Burmistrz Makowa Podhalańskiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna Dom Kultury zapraszają w najbliższą sobotę na Terenowy Wyścig Rowerowy, który odbędzie się 11 czerwca o godz. 10.00 na boisku sportowym nad Skawą.

 

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Tadeusza Mędralę (lat 72), + Krystynę Lurka(lat 66), + Antoniego Żyłę(lat 68)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

Intencje Mszalne

Skip to content