Przejdź do treści

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta o godz. 17.00. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”.

2. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek, 29 maja – święto NMP Matki Kościoła, Msze Święte odprawiamy w Sanktuarium o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 18.00, natomiast w kaplicy w Grzechyni i Dolnym Makowie o godz. 16.00.

– środa, 31 maja – święto nawiedzenia NMP,

czwartek, 1 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

sobota, 3 czerwca – wspomnienie świętych męczenników, Karola Lwangi i towarzyszy.

3. W środę, 31 maja, po Mszy Świętej o godz. 18.00 odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe połączone z Nowenną ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4.  W czwartek, 1 czerwca, po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00 rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedziele i święta będziemy je odprawiać o godz. 16.30 natomiast w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości a szczególnie dzieci i młodzież.

5.  W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą, dodatkowo w piątek od godz. 6:30 do 8:00, od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do 18.00. O godz. 16:00 Msza Święta. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek, 2 czerwca, od godz. 8.30 a w sobotę, 3 czerwca, od godz. 9.00 w pozostałej części parafii. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo czerwcowe połączone z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwa w intencji Ojczyzny. Od godz. 17.30 będzie możliwość nabycia białych róż, które chcemy ofiarować Matce Bożej.

6. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

7. W czwartek, 8 czerwca, przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 odprawimy uroczystą procesję do czterech ołtarzy. Przejdziemy z Sanktuarium ul. Kościelną, Rynek, ul. Wolności, ul. Paderewskiego, al. Świerkową i ul. Kochanowskiego  na schody. O przygotowanie I ołtarza przy figurze Matki Bożej na Rynku prosimy strażaków z całej parafii. II ołtarz przy ul. Paderewskiego – Siostry Serafitki i Rada Parafialna. III ołtarz przy al. Świerkowej – mieszkańcy al. Świerkowej, ul. Lipowej, ul. Sosnowej i ul. Orzeszkowej i ul. Kochanowskiego. IV ołtarz na schodach – rodzice dzieci pierwszokomunijnych. O obsługę procesji prosimy mieszkańców Białki.

 8. W sobotę, 10 czerwca, świętować będziemy 44. rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Makowskiej i odpust parafialny. Msze Święte w Sanktuarium odprawimy o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Uroczystą sumę  o godz. 11.00 odprawi J. Eksc. Ks. bp Janusz Mastalski. Podczas tej Mszy Świętej dzieci z klas czwartych z całej parafii będą przeżywały swoją rocznicę I Komunii Świętej. O asystę podczas procesji prosimy Akcję Katolicką, Grupę Łagiewnicką, Czcicieli Najświętszej Krwi Chrystusa i Związek Podhalan.

9. Spowiedź święta przed Bożym Ciałem będzie we wtorek, 6 czerwca od godz. 16.30 do 18.00 a przed odpustem w piątek, 9 czerwca, od godz. 16.30 do 18.00.

10. Próby dla dzieci z klas czwartych z całej parafii przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej będą w poniedziałek, 5 czerwca i we wtorek, 6 czerwca, o godz. 15.30 w Sanktuarium.

11. Deklaracje dysponenta (opiekuna) grobu będzie można składać w poniedziałek 29 maja od godz. 15.30 do 17.30 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca.

12. Na remont schodów i malowanie Groty złożono ofiary w wysokości 4200 zł i 100 euro. Serdeczne Bóg zapłać! Wypłacono kolejną ratę za granit 30 tys. zł i 10 tys. zł za robociznę.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:
+ Stanisława Janika (84 lata), + Kazimierza Pałkę (72 lata) i + Enrico Michelini (68 lat)
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

+

Załączniki

Skip to content