Przejdź do treści

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 11.00 I Komunia Święta dzieci z Grzechyni i z Makowa Dolnego. O godz. 13.00 uroczysty chrzest święty oraz Msza Święta w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta o godz. 17.00. Z racji dzisiejszej uroczystości, za pobożne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”, można uzyskać odpust zupełny. 

2. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek, 20 maja – święto NMP, Matki Kościoła,

– wtorek, 21 maja – wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika,

– środa, 22 maja – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy,

– czwartek, 23 maja – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– piątek, 24 maja – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

3. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiamy w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00, natomiast w niedzielę o godz. 16.30.

4. Dzieci z klas trzecich z całej parafii wraz z rodzicami zapraszamy na Biały Tydzień codziennie o godz. 18.00.

5. W środę, 22 maja, odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać Różaniec w złożonych intencjach. O godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą i nabożeństwo majowe, po którym będzie poświęcenie róż i dalsza część nabożeństwa ku czci św. Rity. Od godz. 17.00, w kruchcie Sanktuarium, będzie możliwość nabycia czerwonych róż.

6.  Zbiórka dla ministrantów i lektorów z całej parafii będzie w piątek, 24 maja, o godz. 17.15 w parafialnej sali „Stodoła”.

7. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w dniach 24-25 maja 2024r. W piątek rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00 w Sanktuarium. W sobotę, spotkanie o godz. 9.00 w parafialnej sali „Stodoła”. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii lub u osób prowadzących. Numery telefonów podane są w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

8. W sobotę, 25 maja, w Katedrze na Wawelu, nasz parafianin, dk. Szymon Borowy, przyjmie święcenia kapłańskie z rąk J. Eksc. Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego. Natomiast w niedzielę, 26 maja, o godz. 11.00, nowo wyświęcony kapłan odprawi swoją Mszę Prymicyjną w naszym Sanktuarium. Z tego powodu wcześniej przyjęte intencje Mszy Świętych na godz. 11.00 zostaną przełożone na godz. 8.00, 9.30 i 13.00. Prosimy sprawdzić rozpisane intencje w gablocie parafialnej lub na stronie internetowej parafii.

9. Przypominamy, że w niedzielę, 2 czerwca, podczas Mszy Świętej o godz. 11.00, będziemy świętować jubileusze małżeńskie (25,40,50 i 60 lat). Szanownych jubilatów można zgłaszać w kancelarii parafialnej.

10. Nagrody za najpiękniejsze palmy wielkanocne wręczymy w przyszłą niedzielę, 26 maja, po Mszy Świętej o godz. 9.30. Będzie to Dzień Matki dlatego zachęcamy również do szczególnej modlitwy w intencji naszych mam.

11. Organizatorzy XXXII Międzynarodowego Biegu Ulicznego po Ziemi Makowskiej informują, że w związku z przebiegiem trasy biegu przez ulice Makowa Podhalańskiego nastąpią utrudnienia w ruchu kołowym w sobotę, 25 maja, w godzinach 14.30-17.00. Trasa przebiegać będzie następującymi ulicami: Kościuszki, Kopernika, Szpitalną, Sienkiewicza, Kochanowskiego, Świerkową, Poniatowskiego, Kwiatową, Krasickiego, Krzywą, Moniuszki, Jodłową i Żeromskiego oraz przez Rynek. W trakcie biegu prosimy nie parkować samochodów przy tych ulicach.

12. Na cele inwestycyjne parafii złożono ofiary w wysokości  13.000 zł. Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Władysławę Korbel (88 lat)

Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci

Załączniki

Skip to content