Przejdź do treści

V Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy piątą Niedzielę Wielkanocną i pierwszą niedzielę maja. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmianka dla wszystkich Róż różańcowych. O godz. 13.00 uroczysty chrzest święty i Msza w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 nabożeństwo majowe i wieczorna Msza Święta o godz. 17.00.

2. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek, 8 maja – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

3. W poniedziałek, 8 maja, o godz. 10.00, w katedrze na Wawelu, nasz kleryk Szymon Borowy przyjmie święcenia diakonatu. Polecamy Go Panu Bogu w modlitwie i życzymy Mu wszelkich potrzebnych łask oraz opieki Matki Bożej Makowskiej.

4.  Nabożeństwa majowe odprawiamy w niedziele i święta o godz. 16.30 natomiast w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości a szczególnie dzieci i młodzież.

5.  Próby dla dzieci z klas trzecich przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej będą w naszym Sanktuarium w następujących terminach:

– klasa 3C – w środę, o godz. 15.30 i w piątek o godz. 16.00,

– klasa 3A – w środę, o godz. 16.30,

– Grzechynia i Dolny Maków – w czwartek, o godz. 15.00,

– klasa 3B – w czwartek, o godz. 16.00.

6. Zbiórka lektorów będzie w piątek, 12 maja, o godz. 17.15, w kaplicy św. Jana Pawła II.

7. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w dniach 12-13 maja. W piątek  rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00 w Sanktuarium. W sobotę rozpoczęcie o godz.9.00. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii parafialnej albo u osób prowadzących. Numery telefonów podane są w gablocie ogłoszeń.

8. W sobotę, 13 maja, o godz. 18.00 odprawimy pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać pierwszą i drugą część Różańca Świętego. O godz. 18.00 uroczysta Msza Święta a po Niej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. W tym miesiącu o oprawę liturgiczną i asystę na procesji prosimy członków Zespołu Babiogórzanie Polana Makowska i Duszpasterską Radę Parafialną. Jeśli dopisze pogoda trzecią część Różańca odmówimy podczas procesji po ulicach miasta. Przejdziemy ul. Kościelną, Kochanowskiego i schodami do Sanktuarium. Prosimy o przyniesienie świec z okapnikami na procesję. Intencje na Fatimę można składać od godz. 16.30 w kancelarii parafialnej.

9. Nagrody za palmy wręczymy w przyszłą niedzielę, 14 maja, po Mszy Świętej o godz. 9.30.

10. Jubileusze małżeńskie odprawimy w niedzielę, 14 maja, na Mszy Świętej o godz. 11.00 a Roczki dzieci o godz. 13.00. Jubilatów prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

11. W maju deklaracje dysponenta (opiekuna) grobu będzie można składać w poniedziałki: 8,15,22 i 29 maja od godz. 15.30 do 17.30 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca. W wyjątkowych sytuacjach godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Aktualne informacje są na stronie internetowej parafii i cmentarza.

12. W przyszłą niedzielę, 14 maja, o godz. 9.00 zapraszamy parafian na procesję ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika, z Wawelu na Skałkę.

13. Druhowie i druhny z Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie Centrum wyrażają wdzięczność za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na zakup samochodu strażackiego. Zebrano 18.160 złotych i 10 groszy, 10 euro i 10 funtów.

14.  Na remont schodów i malowanie groty złożono ofiary w wysokości  1.600 zł. Bóg zapłać! Zapłaciliśmy kolejną ratę za remont schodów w wysokości 20 tys. zł.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Stanisława Stanaszka (76 lat)

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci

Załączniki

Skip to content