Przejdź do treści

V Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj świętujemy 5 Niedzielę Wielkanocną. Jest to druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii.  O godz. 11.00 będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii św. dzieci klas III ze Szkół Podstawowych z całej naszej parafii. Dzieci pierwszokomunijne będą przeżywać swój „biały tydzień” uczestnicząc we Mszy św. o godz. 18.00
i w nabożeństwach majowych.  O godz. 13.00 Msza św. z udzieleniem błogosławieństwa dzieci przeżywających roczek urodzin. O godz. 16.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. wieczorna. Za tydzień (21 maja), na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klas IV SP będą przeżywać rocznicę Komunii św. Próby dla dzieci klas IV odbędą się w środę (17 maja), oraz w piątek (19 maja) o godz. 16.00. Spowiedź przed rocznicą Komunii św. w sobotę (20 maja) od godz.9.00 – 10.30.

2. Kalendarz liturgiczny:

Wtorek (16 maja) –  Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski

3. Nabożeństwa majowe w naszej parafii odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej. W niedzielę majówki odprawiamy o godz. 16.30.

4. Burmistrz Makowa Podhalańskiego informuje, że w związku z przebiegiem trasy XXV Międzynarodowego Biegu Ulicznego w dniu 20 maja (sobota ) po ziemi Makowskiej nastąpi utrudnienie w ruchu kołowym w godz. 10.00 – 12.30 na ul. Kościuszki, Kasztanowej, 3 Maja, Szpitalnej, ks. Dźwigońskiego, Sienkiewicza, Kochanowskiego, Orzeszkowej, Świerkowej, Bema, Wolności oraz Rynek.

5. W najbliższa niedzielę (21 maja) o godz. 9.30 odprawiona zostanie Msza św. w intencji wszystkich strażaków z Gminy Maków Podhalański.

6. Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych na Bachledówkę, odbędzie się we wtorek (16 maja). Wyjazd o godz. 8.30 z dworca PKP w Makowie Podhalańskim dla dzieci z Zespołu Szkół. Pozostałe szkoły wsiadają w ustalonym miejscu.

 

 

† † †

W minionym tygodniu pożegnaliśmy:

Kazimierę Wojcieszak (lat 81)

Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

Intencje Mszalne

 

 

 

 

Skip to content