Przejdź do treści

V Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj obchodzimy 5 Niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i wieczorna Msza Święta. Przed kościołem można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na remont kaplicy w naszym makowskim szpitalu.

2. Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek 19 marca – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

3. We czwartek   (22 marca) odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. O godz. 17:00 odmówimy jedną cześć różańca świętego (tajemnice światła) polecając intencje złożone pod figurą św. Rity i przesłane drogą elektroniczną, o godz. 18:00 Msza Święta a po Mszy Świętej dalsza część nabożeństwa. Od godz. 17:00 będzie możliwość nabycia róż i pamiątek związanych z postacią świętej.

4. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie palm a  uroczysta Msza Święta  z procesją palmową o godz. 11.00. Zapraszamy także do udziału w tegorocznym konkursie na najpiękniejszą palmę. O godz. 14:45  na Wzgórzu Pamięci w Makowie Dolnym zostanie odprawiona Droga Krzyżowa a po wieczornej Mszy Świętej na Makowską Górę.

5. W środę 21 marca o godz. 17:00 odprawimy Drogę Krzyżową na osiedlu Tysiąclecia.

6. Odwiedziny chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną w Wielki Poniedziałek od godz. 9.00. Osoby, których kapłani nie odwiedzają co miesiąc, należy zgłosić w kancelarii parafialnej

7. Organizujemy wyjazd do Krakowa w Wielki Czwartek dla ministrantów, lektorów i młodzieży. Zapisy w kancelarii, koszt wyjazdu 15 zł, wyjazd w Wielki Czwartek o godz. 8.00 spod schodów.

8. Burmistrz Makowa Podhalańskiego informuje że od początku marca została wprowadzona ważna zmiana w sposobie oddawania worków ze śmieciami. Każdy właściciel otrzymał zestaw kodów kreskowych które należy przyklejać na wszystkich wystawionych workach i pojemnikach.

9. Dom Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim oraz Warsztaty terapii Zajęciowej w Juszczynie zapraszają na kiermasz prac wielkanocnych który odbędzie się w przyszła niedziele 25 marca od godz. 7:00 do 14:00 przy Sanktuarium.

10. W niedzielę (22 kwietnia) na Mszy św. o godz. 9.30 będziemy uroczyście obchodzić Jubileusze
50-lecia i 25-lecia sakramentu małżeństwa.
Czcigodnych jubilatów prosimy zgłaszać do kancelarii parafialnej.

11. Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Misterium Męki Pańskiej pt. „Oto człowiek” w „Sali Stodoła” przy Sanktuarium. Przedstawienie będzie wystawiane od środy 21 marca do piątku 23 marca o godz. 18:30. Bilety do nabycia dzisiaj przed kościołem.  W pozostałe dni tygodnia w kancelarii parafialnej.

12. Duszpasterstwo Ludzi Pracy w Mistrzejowicach zaprasza na Uroczystości związane z 25 – rocznicą śmierci ks. Kazimierza Jancarza w sobotę 24 marca w naszym Sanktuarium. Program Uroczystości w gablocie ogłoszeń.

13. Zapraszamy dzieci od 3 klasy szkoły podstawowej na spotkanie organizacyjne Grupy Apostolskiej RAM do Domku Katechetycznego w piątek 23 marca o godz. 16:45.

 

 

† † †

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Stanisławę Radwan (lat 88)

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie

 

 

Skip to content