V Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj obchodzimy 5 Niedzielę Wielkiego Postu, jest to też pierwsza niedziela miesiąca po Mszy Świętej o godz. 9:30 zmiana tajemnic różańca świętego.  O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i wieczorna Msza Święta.  W dniu dzisiejszym  na Mszach Świętych od godz. 8:00 gościmy Mężczyzn św. Józefa z Wadowic, którzy wygłoszą prelekcję i podzielą się swoim doświadczeniem oraz o godz. 14:00 w Sali Stodoła wyświetlą film pt. „Odważni”. Jest to grupa starająca rozwijać swoje życie duchowe i religijne, czerpiąc inspirację od swego Patrona, św. Józefa. Dążą oni do tego, by stawać się coraz lepszymi mężami dla swoich żon i ojcami dla swoich dzieci.

2. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie palm a  Uroczysta Msza Święta  z procesją palmową o godz. 11.00. Zapraszamy także do udziału w tegorocznym konkursie na najpiękniejszą palmę. O godz. 14:45  na Wzgórzu Pamięci w Makowie Dolnym zostanie odprawiona Droga Krzyżowa a po wieczornej Mszy Świętej na Makowską Górę.

3. W środę 10 kwietnia o godz. 17:00 odprawimy Drogę Krzyżową na osiedlu Tysiąclecia o godz. 18:00 Msza Święta w Sanktuarium a po niej nowenna przed 40-ta Rocznicą Koronacji Obrazu MB Makowskiej która potrawa do godz. 19:30.

4. Odwiedziny chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną w Wielki Wtorek od godz. 9.00. Osoby, których kapłani nie odwiedzają co miesiąc, należy zgłosić w kancelarii parafialnej

5. Organizujemy wyjazd do Krakowa w Wielki Czwartek dla ministrantów, lektorów i młodzieży. Zapisy w kancelarii, koszt wyjazdu 15 zł, wyjazd w Wielki Czwartek o godz. 8.00 spod schodów.

6. W każdą sobotę zapraszamy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

7. Warsztaty terapii Zajęciowej w Juszczynie zapraszają na kiermasz prac wielkanocnych który odbędzie się w przyszła niedziele 14 kwietnia od godz. 7:00 do 14:00 przy Sanktuarium.

8. Grupa Apostolska zaprasza rodziców dzieci zainteresowanych wyjazdem na rekolekcje wakacyjne na spotkanie w piątek 12 kwietnia o godz. 16:30 w Domku Katechetycznym. Koszt wyjazdu 400 zł.

9. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości  3500 zł. Bóg zapłać.

10. Zbiórka dla ministrantów we wtorek tj. 09.04 o godz. 16:00 w kaplicy św. Jana Pawła II. Zbiórka dla lektorów w piątek tj. 12.04 o godz. 17:15 w Sali Stodola.

† † †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Marka Burdyla (lat 56), + Jerzego Budzyka(lat 58), + Zofię Cygan(lat 75)

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie