Przejdź do treści

V Niedziela Wielkiego Postu

Dziś obchodzimy V Niedzielę Wielkiego Postu. Drodzy Parafianie! Ze względu na to, że nasz tryb życia zmienił się w ostatnim czasie, chcemy przekazać Wam kilka ogłoszeń dotyczących codziennych spraw związanych z funkcjonowaniem Sanktuarium:

Msze święte odbywać się będą wg dotychczasowego porządku tj. w niedzielę o godz.  6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 13:00 i 17:00 oraz w tygodniu o godz. 6:30, 7:00, 8:00 i 18:00. Ponieważ na Mszy świętej może jednorazowo znajdować się w świątyni 5 osób. Prosimy, aby przychodziły tylko osoby, które zamawiały intencję danej Mszy świętej. Wejście do Sanktuarium będzie możliwe tylko przez zakrystię wejście od strony cmentarza 5 minut przed rozpoczęciem eucharystii, po czym Sanktuarium zostanie zamknięte na sprawowanie świętej liturgii.

Transmisje Mszy Świętych z naszego Sanktuarium w niedzielę o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 17:00, a w tygodniu o godz. 8:00 i 18:00. Codziennie o godz. 20.30 odmawiamy różaniec bez udziału wiernych w intencji ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Zachęcamy wszystkich do duchowej łączności poprzez transmisję online.

https://www.youtube.com/channel/UCRRsk3DPSz5JXY1HOZqIFBg

Baranki wielkanocne oraz czasopismo Echo Sanktuarium do nabycia w zakrystii.

Spowiedź odbywać się będzie tylko poza Mszą świętą, od 9:00 do 16:00, w kaplicy św. Jana Pawła II od wtorku do piątku (wejście od strony cmentarza, wchodzimy pojedynczo). Zachowana tam zostanie zarówno dyskrecja sakramentu, jak i bezpieczna odległość pomiędzy spowiednikiem a penitentem.

W piątek o godz. 18:30 odprawimy Drogę Krzyżową bez udziału wiernych. Zachęcamy do duchowej łączności poprzez transmisje online.

Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania, w sprawach pogrzebu i posługi sakramentalnej chorym prosimy o kontakt z księdzem dyżurnym.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy czując odpowiedzialność za parafię i sanktuarium, które jest naszym wspólnym domem, składają ofiary do skarbony oraz na konto parafii:

Bank Spółdzielczy w Jordanowie O/Maków Podhalański

85 8799 0001 0010 0100 2961 0001

2. .  Odwiedziny chorych w późniejszym terminie.

3. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Nie będzie uroczystego poświęcenia palm oraz procesji palmowej. Wszelkie wytyczne dotyczącego Triduum Paschalnego będą podane w późniejszym terminie.

4. Zakupiono olej opałowy koszt 6250 zł.

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+Teresę Stypę(lat 68), + Józefa Kudzię(lat 75)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im  świeci.

Intencje Mszalne

 

Skip to content