Przejdź do treści

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy 5. Niedzielę Wielkiego Postu. Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 Droga Krzyżowa. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz.16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta wieczorna o godz. 17.00.

2.  Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Sanktuarium odprawiamy w piątki o godz. 17.15 i o godz. 18.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Ciemnicy i do Bożego Grobu. 

3. Zbiórka ministrantów będzie w czwartek, 30 marca, o godz. 16.30, w kaplicy św. Jana Pawła II a zbiórka lektorów w piątek, 31 marca, o godz. 17.15 w parafialnej sali „Stodoła”.

4. Odwiedziny chorych przed Świętami będą w piątek, 31 marca od godz. 8.30 w Grzechyni i w sobotę, 1 kwietnia od godz. 9.00 w pozostałej części parafii. W tym samym czasie odwiedzimy też chorych, których nie odwiedzamy co miesiąc, a którzy chcą przyjąć sakramenty przed Świętami. Te osoby prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

5. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę, 1 kwietnia, o godz. 10.00 w kaplicy św. Jana Pawła II w naszym Sanktuarium.

6. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.00 wieczorna Msza Święta a po Niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwa w intencji Ojczyzny. Od godz. 17.30 będzie możliwość nabycia białych róż, które chcemy ofiarować Matce Bożej. 

7. Za tydzień, 2 kwietnia, Niedziela Palmowa. O godz. 9.30 błogosławieństwo nowych lektorów dla dekanatu Maków Podhalański. O godz. 11.00 zapraszamy na błogosławieństwo palm i uroczystą procesję wokół Sanktuarium. Po Mszy Świętej będzie konkurs palm własnoręcznie wykonanych. Po wieczornej Mszy Świętej ok. godz. 18.00, odprawimy Drogę Krzyżową na Makowską Górę. Zapraszamy wszystkich parafian i gości do tej wyjątkowej modlitwy wielkopostnej. W tym dniu o godz. 21.00 zapraszamy też do naszego Sanktuarium na Apel Jasnogórski i modlitwę różańcową, po której zaśpiewamy „Barkę” i złożymy kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II w 18. rocznicę Jego śmierci. Natomiast w Dolnym Makowie o godz. 14.45 zostanie odprawiona Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa na Wzgórze Pamięci.

8. Jubileusze małżeńskie odprawimy w niedzielę, 14 maja na Mszy Świętej o godz. 11.00.

9. W tym tygodniu deklaracje dysponenta (opiekuna) grobu będzie można składać w poniedziałek od godz. 15.00 do 17.30 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca.

10. Grupy modlitewne naszej parafii organizują zbiórkę resztek ze świec, które będą wykorzystane do robienia kaganków dla żołnierzy z Ukrainy. Prosimy o składanie tych resztek przez najbliższy tydzień do pudełka w przedsionku Sanktuarium.

11. Jeszcze dzisiaj Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Makowskiej zaprasza na Makowski Jarmark Wielkanocny na Rynku. Na Jarmarku są stragany z rękodziełem artystycznym, domowymi wypiekami i ozdobami świątecznymi. Od godz. 12.00 będą organizowane przejażdżki konikami a od godz. 14.00 do 16.00 będą warsztaty „Przygotowanie do robienia palm”.

12. Zespół Regionalny „Zbyrcok” zaprasza na X Plenerową Drogę Krzyżową przez Juszczyn w piątek 31 marca br. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 17.00 w kościele w Juszczynie. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Krystynę Zwijacz (71 lat), + Janinę Gabryś(lat 75)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

Załączniki

Skip to content