Przejdź do treści

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 Droga Krzyżowa. O godz. 13.00 uroczysty chrzest święty i Msza Święta w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.00 Gorzkie Żale i Msza Święta o godz. 17.00. Dzisiaj rozpoczęliśmy przygotowanie do peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów, która będzie w naszej parafii w dniach 10 i 11 kwietnia br. Razem z nami będzie się modlić cały dekanat makowski, suski, jordanowski i kalwaryjski. Szczegółowy program peregrynacji podamy po Świętach.

2. Kalendarz liturgiczny:

wtorek, 19 marca – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu po Mszy Świętej o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo ku Jego czci.

3. W piątek, 22 marca, odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Od godz. 16.00 będziemy odmawiać Różaniec w złożonych intencjach. O godz. 17.15 będzie Droga Krzyżowa a o godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą, po której będzie poświęcenie róż i dalsza część nabożeństwa. Po nabożeństwie Droga Krzyżowa tj. około godz. 19.00. Od godz. 16.00, w kruchcie Sanktuarium, będzie możliwość nabycia czerwonych róż.

4. Spotkanie ministrantów i lektorów z całej parafii będzie w czwartek, 21 marca, o godz. 17.00 w parafialnej sali „Stodoła”, natomiast spotkanie dla kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami odbędzie się w czwartek o godz. 16.30 w Kaplicy św. Jana Pawła II.

5. Za tydzień, 24 marca, będziemy przeżywać Niedzielę Palmową Męki Pańskiej i rozpoczniemy Wielki Tydzień. Na Mszy Świętej o godz. 9.30 pobłogosławimy nowych lektorów dla naszego Dekanatu. O godz. 11.00 poświęcimy palmy i rozpoczniemy uroczystą procesję wokół Sanktuarium. Po Mszy Świętej będzie tradycyjny konkurs palm. Natomiast po wieczornej Mszy Świętej, tj. ok. godz. 17.40 odprawimy Drogę Krzyżową na Makowską Górę.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 14.45 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa na Wzgórze Pamięci w Makowie Dolnym, tradycyjnie poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego w kaplicy.

7. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych będzie w sobotę, 23 marca, o godz. 10.00, w kaplicy św. Jana Pawła II w naszym Sanktuarium.

8. W tym miesiącu mija rok od wykonania inwentaryzacji cmentarza. Do dnia 1 marca br. złożonych zostało 2167 z 3509 deklaracji dysponenta / opiekuna grobu. Groby, które nie mają złożonej deklaracji zostaną oznaczone tabliczką informacyjną z prośbą o kontakt z administratorem cmentarza. W tym miesiącu deklaracje będzie można składać w poniedziałek, 18 marca od godz. 15.00 do 17.30 w kancelarii parafialnej. Bardzo prosimy opiekunów grobów, którzy nie złożyli deklaracji o dopełnienie tych formalności. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej parafii oraz w gablocie ogłoszeń przed Sanktuarium.

9. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej z całej Parafii odbędzie się w czwartek 21 marca o godz. 18.30 w Sanktuarium.

10. W sobotę, 23 marca, o godz. 16.00 ,w Makowskim Centrum Kultury odbędzie się Koncert pt. „Święty z Wadowic”, zorganizowany z okazji 10 rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II.

Załączniki

Skip to content