Przejdź do treści

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Świętujemy 5 Niedzielę Wielkiego Postu. Na Mszy św. o godz.9.30 pobłogosławimy nowych lektorów dla Dekanatu Makowskiego, natomiast na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy książeczki dla dzieci klas III SP. Po Mszy Świętej będzie odprawiona droga krzyżowa. Na Mszy św. o godz. 13.00 udzielimy błogosławieństwa dzieciom przezywającym rocznicę chrztu św. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przed kościołem można nabyć baranka na stół wielkanocny w ramach corocznej akcji Caritas. Dzisiaj o godz. 14.45 na Wzgórzu Pamięci w Makowie Dolnym zostanie odprawione nabożeństwo drogi krzyżowej. Przed nabożeństwem w kaplicy Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 i 17.15. W kaplicach w Grzechyni i w Dolnym Makowie nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest o godz. 15.00. Za tydzień  (20 marca) przed naszym Sanktuarium od godz. 9.00 odbędzie się kiermasz prac Wielkanocnych wykonanych przez mieszkańców DPS w Makowie Podhalańskim. Po Mszy św. o godz. 9.30 zapraszamy na koncert Zespołu Muzyki Dawnej.

2. Kalendarz liturgiczny:

sobota (19 marca) – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W naszych modlitwach pamiętajmy o ks. Józefie, który w tym dniu obchodzi swoje imieniny.

3. We wtorek (15 marca) o godz.18.00 spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę do Francji z przedstawicielem biura podróży „Orlando”.

4. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Uroczysta Msza Święta z procesją palmową o godz. 11.00. Zapraszamy także do udziału w tegorocznym konkursie na najpiękniejszą palmę. Po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo drogi krzyżowej na Makowską Górę poprzedzone przejściem przez bramę Miłosierdzia i odmówieniem Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

5. Organizujemy wyjazd do Krakowa w Wielki Czwartek dla ministrantów, lektorów i młodzieży. Zapisy w kancelarii, koszt wyjazdu 15 zł, wyjazd w Wielki Czwartek o godz. 8.00 spod schodów.

6. Kapłani z przedświąteczną posługą sakramentalną odwiedzą chorych: w Wielki Wtorek od godz.9.00. Osoby, których kapłani nie odwiedzają co miesiąc, należy zgłosić w kancelarii parafialnej.

7. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim informuje że od dnia 1 kwietnia w siedzibie MOPS-u w Makowie Podhalańskim (II piętro) jak również w Biurze Obsługi w Urzędzie Miejskim w Makowie istnieje możliwość pobierania i składania wniosków o ustalenie prawa świadczenia wychowawczego (Program 500 +) dla dzieci z terenu Gminy Maków Podhalański.

8. Dyrektor Szkoły Katolickiej w Makowie Podhalańskim informuje o rozpoczętym naborze do szkoły i przedszkola na rok szkolny 2016/2017. Karty zapisu należy składać w sekretariacie szkoły. Prywatne Przedszkole „Słoneczny Uśmiech” ogłasza zapisy dzieci 6- letnich na bezpłatne roczne przygotowanie przedszkolne (klasa „0”).  Zapisów można dokonać codziennie w sekretariacie przedszkola.

9. W niedzielę (24 kwietnia) na Mszy św. o godz. 9.30 będziemy uroczyście obchodzić Jubileusze 50-lecia i 25-lecia sakramentu małżeństwa. Czcigodnych jubilatów prosimy zgłaszać do kancelarii parafialnej.

10. W przyszłą sobotę i niedzielę odbędą się w naszym sanktuarium katechezy dla narzeczonych.

Intencje Mszalne

Skip to content