Przejdź do treści

VI Archidiecezjalny Kongres Misyjny Dzieci

23 maja bieżącego roku w Makowie Podhalańskim odbył się VI Archidiecezjalny Kongres Misyjny Dzieci pod hasłem: „Otoczmy troską życie dzieci na wszystkich kontynentach.”

Kongres rozpoczął się Mszą Świętą odprawioną na placu przed Sanktuarium, której przewodniczył ks. Biskup Albin Małysiak. Po Mszy Świętej miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o tematyce misyjnej, w którym sponsorem nagród był burmistrz Makowa Podhalańskiego, Stanisław Pawlik. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli na stadion Halniaka, gdzie odbył się dalszy ciąg Kongresu, czyli mnóstwo atrakcji, takich jak: Loteria Misyjna, Kuchnia Misyjna, a przede wszystkim spotkanie z kulturą indiańską i koncert zespołu Ranores.

W Kongresie wzięło udział ponad 1100 uczestników, nie licząc miejscowych dzieci, które przybyły z całymi rodzinami.

Strona kongresu www.kongresmisyjny.yoyo.pl

Skip to content