Przejdź do treści

VI Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy szóstą Niedzielę Wielkanocną. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 wręczymy nagrody konkursowe za palmy wielkanocne. O godz. 11.00 świętować będziemy jubileusze małżeńskie (25, 40, 50 i 65 lat). O godz. 13.00 Msza Święta w intencji parafian i roczki dzieci. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 nabożeństwo majowe i wieczorna Msza Święta o godz. 17.00. Dzisiejsza składka z racji drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na prace inwestycyjne w parafii.

2. Kalendarz liturgiczny:

– wtorek, 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski,

3. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają „Dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące” – tzw. „dni krzyżowe”. Procesje błagalne w te dni odprawimy przed Mszą Świętą o godz. 8.00. (tj. ok. godz. 7.45). Zachęcamy wszystkich wiernych do licznego udziału w tej modlitwie.

4.  Nabożeństwa majowe odprawiamy w niedziele i święta o godz. 16.30 natomiast w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości a szczególnie dzieci i młodzież.

5.  Próby dla dzieci z klas trzecich przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej będą w naszym Sanktuarium w następujących terminach:

– Grzechynia i Dolny Maków – w poniedziałek o godz. 16.00 i w czwartek o godz. 15.00,

– klasa 3A – we wtorek o godz. 15.00 i w środę o godz. 15.00,

– klasa 3B – we wtorek o godz. 16.15 i w środę o godz. 16.15,

– klasa 3C – w czwartek o godz. 16.15

6. Spowiedź dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą będzie w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 dla klasy 3A i 3B z Makowa Centrum, natomiast w piątek od godz. 17.00 do 18.00 dla klasy 3C z Makowa Centrum oraz dla Grzechyni i Makowa Dolnego.

7. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej będzie w sobotę, 20 maja, o godz. 10.00 dla dzieci z klasy 3A, o godz. 11.30 dla dzieci z klasy 3B i o godz. 13.00 dla dzieci z klasy 3C z Makowa Centrum, natomiast w niedzielę, 21 maja, o godz. 11.00 dla dzieci z Grzechyni i z Makowa Dolnego.

8. W piątek, 19 maja, po Mszy Świętej o godz. 18.00, odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Józefa.

9. W maju deklaracje dysponenta (opiekuna) grobu będzie można składać w poniedziałki: 15,22 i 29 maja od godz. 15.30 do 17.30 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca. W wyjątkowych sytuacjach godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Aktualne informacje są na stronie internetowej parafii i cmentarza.

10. Zarząd Oddziału Babiogórskiego Związku Podhalan w Makowie Podhalańskim zaprasza wszystkich członków na Walne Zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się w sobotę, 27 maja, o godz. 16.00 w parafialnej sali „Stodoła”.

11. Firma Pil-kos ufundowała naszej parafii serwis i naprawę kosiarek. Bardzo dziękujemy. Dziękujemy również rodzinie Marcela z Grzechyni za pomoc w pielęgnacji schodów i ogrodu.

12. Z przyczyn losowych zwolniły się 2 miejsca na pielgrzymkę na Sycylię w dniach od 27 maja do 3 czerwca br. Osoby chętne na wyjazd mogą zgłosić się do wtorku w kancelarii parafialnej.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Annę Dyrda (85 lat), + Mieczysława Marszałka (64 lata), + Mariannę Białecką (68 lat), + Mariannę Rożek (79 lat), + Stanisławę Dziedzic (89 lat) i + Piotra Zemlika (81 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

Załączniki

Skip to content