VI Niedziela Wielkanocna

1. Obchodzimy dzisiaj 6 Niedzielę Wielkanocną. Na Mszy  św. o godz. 9.30 w intencji strażaków z naszej Gminy. Na Mszy św. o godz.11.00 przeżywamy I rocznicę Komunii św. dzieci klas 4. Dzisiaj o godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta wieczorna.

2. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w dni powszednie odprawiamy po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o godz. 16.30.

Poniedziałek (22 maja) –  wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy

Środa (24 maja ) – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

Piątek (26 maja) – Święto Filipa Nereusza, kapłana. W tym dniu zapraszamy wszystkie mamy na wspólną modlitwę o godz. 18.00.

4. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają „Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące” – dni krzyżowe. Procesje w te dni odprawimy przed Msza o godz. 8.00. (ok. godz. 7.30)

5. W poniedziałek (22 maja) będziemy świętować wspomnienie św. Rity – Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwie ku czci świętej

o godz. 18.00. Róże, oraz pamiątki związane z postacią św. Rity można będzie nabyć od godz. 16.30.

6. W środę (24 maja) odprawimy Msze św. o godz. 17.00 w grocie Matki Bożej przy ul. Źródlanej, a w niedzielę (28 maja) o godz. 16.00 na Makowskiej Górze przy krzyżu.

7. Zapraszamy na Dzień Otwarty Grup Apostolskich w dniu 26 maja (piątek) o godz. 16.00 wszystkie chętne dzieci i młodzież.

8. Katolicka Szkoła w Makowie Dolnym serdecznie zaprasza na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w sobotę (27 maja) od godz. 15.00 przy szkole w Dolnym Makowie. W programie: występy dzieci, grill, loteria fantowa, gry i zabawy oraz inne atrakcji.

9. Zbiórki dla wszystkich kandydatów na ministrantów odbędą się w środę (24 maja) o godz. 15.45, oraz w sobotę (27 maja) o godz. 9.00. Błogosławieństwo nowych ministrantów z całej naszej parafii odbędzie się w niedzielę (28 maja)na Mszy św. o godz. 11.00.

10. Spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę Wzdłuż Dunaju odbędzie się w czwartek (25 maja) o godz. 18.00 w Sali „Stodoła”. Prosimy o zabranie pozostałej kwoty do zapłaty.

† † †

+ Bolesława Klimalę (lat 70)

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.