Przejdź do treści

VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dzisiaj świętujemy 7 Niedzielę Wielkanocną i Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy błogosławieństwa nowym ministrantom z naszej parafii.  O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta wieczorna. Zachęcamy do nabycia naszej gazetki parafialnej „Przemienienie”, w której znajdziemy min. fotorelacje z życia naszej parafii: błogosławieństwo nowych lektorów, uroczystość 3 maja, I Komunia św. jak również szereg ciekawych artykułów. Nagrody za prawidłowe rozwiązanie krzyżówki z poprzedniego numeru otrzymują: Agnieszka Zając, Ewa Barcik, Jan Grabiec, Stanisława Pabis, Emilia Szewczyk. Gratulujemy zwycięzcom, a po nagrody prosimy zgłosić się do zakrystii. Za tydzień (sobota, niedziela) dwudniowe katechezy dla narzeczonych.

2. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, odprawianych po Mszy Świętej wieczornej. Nabożeństwa majowe zakończymy w środę (31 maja) uroczystą procesją wokół kościoła. O przygotowanie procesji prosimy Grupę modlitewną Pani Anny Piątek. W czwartek (1 czerwca) rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa. Będziemy je odprawiać: w tygodniu po wieczornej Mszy św.,  a  w niedziele o godz. 16.30

3. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek (29 maja) – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

Środa (31 maja) – Święto Nawiedzenia NMP

Czwartek (1 czerwiec) – wspomnienie św. Justyna, męczennika

Sobota (3 czerwiec) – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. W pierwszy piątek od godz. 6.30 – 8.00 i od 15.00 – 18.00.
O godz. 16.00 Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek w Grzechyni od godz. 9.00. W pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9.00. W sobotę po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi połączone z czuwaniem przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

5. Dyrektor Zespołu Szkół w Grzechyni, Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie serdecznie zapraszają na Święto rodziny, które odbędzie się w sobotę (3 czerwca) od godz. 16.00 na Boisku Sportowym „Grom” w Grzechyni. W programie festynu: słodka kawiarenka, występy uczniów, dmuchane zamki dla dzieci oraz wiele innych ciekawych atrakcji.

6. W dniu 10 czerwca (sobota) przypada 38 rocznica Koronacji obrazu Matki Bożej Makowskiej. Jest to równocześnie dzień naszego odpustu parafialnego. Uroczystą sumę odpustową połączoną z udzieleniem sakramentu bierzmowania odprawi J.E ks. biskup Damian Muskus o godz. 18.00. Po Mszy św. procesja, na którą zapraszamy poczty sztandarowe, grupy parafialne, osoby noszące baldachim, feretrony, oraz dzieci do sypania kwiatów.
O przygotowanie asysty prosimy Związek Podhalan oraz Koło Gospodyń Grzechyni. Spowiedź św. przed uroczystością odpustową odbędzie się w piątek (9 czerwca) w godzinach: 6.30 – 10.00 oraz od godz. 16.00 – 18.00.

7. Małopolski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, Starosta Suski oraz Krakowski Alarm Smogowy serdecznie zapraszają na konferencję pt. „Od komina do genu”, która odbędzie się dnia
1 czerwca b.r (czwartek) o godz. 10.00 w Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Suchej B. Więcej informacji na plakacie w gablotce parafialnej.

8. Zespół Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim ogłasza nabór do bezpłatnej szkoły Policealnej dla dorosłych w zawodach: Opiekun Medyczny, Asystent Osoby Niepełnosprawnej oraz Technik Usług Kosmetycznych. Szkoła prowadzi również rekrutację uczniów do Liceum Ogólnokształcącego, Technikum usług fryzjerskich, Technikum przemysłu mody, Technikum geodezyjnego oraz Technikum technologii drewna. Zapisy i informacje w sekretariacie szkoły.

9. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała (15 czerwiec). Uroczystą Sumę odprawimy o godz. 9.30, a po Mszy Świętej wyruszy Procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta. W tym roku procesja przejdzie następującą trasą: ul. Kościelną, Rynek ul. Szpitalną, Kopernika w stronę Ośrodka Zdrowia, Kościuszki, Al. Kasztanową, 3 Maja, Rynek, Kochanowskiego.

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz (przy Urzędzie Miasta i Gminy) – pracownicy Urzędu.

II ołtarz (przy Szpitalu) – Grupa charytatywna z siostrą Eriką oraz pracownicy szpitala.

III ołtarz (przy Figurze Matki Bożej w Rynku) – Rada Parafialna z rodzinami

IV ołtarz (na schodach kościelnych) – Rodzice dzieci komunijnych.

O przygotowanie asysty prosimy mieszkańców Dolnego Makowa.

Intencje Mszalne

 

 

 

Skip to content