Przejdź do treści

Wizyta u chorych z Symbolami Światowych Dni Młodzieży 07.07.2016 r.

W dniu 7 lipca w samo południe rozpoczęła się peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży po ośrodkach, w których przebywają ludzie chorzy, starzy i niepełnosprawni. Najpierw był to makowski szpital, w którym znajduje się Oddział Opieki Paliatywnej oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Ze względu na warunki lokalowe do kaplicy szpitalnej została wniesiona tylko ikona Matki Bożej, przy której modlitwę i śpiew prowadził ks. Józef Habina z grupą młodych ludzi. W tym samym czasie inni wolontariusze w towarzystwie Grupy Charytatywnej odwiedzali chorych pozostających w szpitalnych salach ze względu na stan zdrowia. W każdej sali prezentowali miniaturę Symboli, odmawiali krótką modlitwę i wręczali obrazki Pana Jezusa Miłosiernego. O godz. 13.00, Symbole powędrowały do Zakładu Opieki Długoterminowej im. Rydygiera na Łysej Górze w Makowie Podhalańskim. Tam, w pięknej kaplicy zgromadzili się pensjonariusze wraz z personelem medycznym i ze wzruszeniem uczestniczyli w spotkaniu modlitewnym animowanym przez ks. Józefa. I podobnie jak w pierwszej placówce, grupa wolontariuszy w towarzystwie pielęgniarki odwiedziła wszystkich pozostających w swoich salach. Z powodu remontu drogi niestety nie doszła do skutku zaplanowana peregrynacja Symboli w Domu Pomocy Społecznej, dlatego trochę więcej czasu mieli do dyspozycji księża emeryci z Domu Księży im. Jana Pawła II w Makowie Podhalańskim, gdzie Symbole dotarły na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Tam też zakończyliśmy makowską część peregrynacji przekazując Symbole Światowych Dni Młodzieży do dekanatu jordanowskiego.

Danuta Łopuch

[nggallery id=120]

Skip to content