Przejdź do treści

Wniebowstąpienie Pańskie

5 VI 2011

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca. Po Mszy Świętej odprawiamy adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna, a o 16.30 nabożeństwo czerwcowe.

Dzisiaj o godz. 11.00 neoprezbiter ks. Grzegorz Kilanowicz odprawi Mszę Świętą prymicyjną.

 

2. Kalendarz liturgiczny:

środa wspomnienie św. Jadwigi Królowej

piątek – wspomnienie św. Bogumiła, biskupa

sobota – wspomnienie św. Barnaby, apostoła

 

3. W piątek w naszej wspólnocie obchodzić będziemy odpust ku czci Matki Bożej Makowskiej. Uroczystą Sumę o godz. 18.00 odprawi ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz. W czasie uroczystej Mszy Świętej Ksiądz Kardynał udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, a także poświęci kaplicę bł. Jana Pawła II, polichromię i dach kościoła.

W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie przeżywać swoje bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania. W poniedziałek i wtorek o godz. 16.30 będzie się próba liturgiczna dla kandydatów, w środę i czwartek kandydaci uczestniczą we Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwie.

W czwartek od godz. 14.00 do 1800 będzie okazja do spowiedzi świętej przed odpustem parafialnym. O godz. 17.00 Msza Święta w kaplicy bł. Jana Pawła II.

W piątek ze względu na uroczystość w naszej parafii porządek Mszy Świętych przedstawia się następująco: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i uroczysta Suma Odpustowa o godz. 18.00.

 

4. Przyszła niedziela to druga miesiąca składka przeznaczona na renowację naszego Sanktuarium.

 

 

++++++++++++++++++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Franciszka Pasternaka i Edwarda Ponikiewskiego

Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

Ogłoszenia: intencje 5.06

 

Skip to content