Wniebowstąpienie Pańskie

16 V 2010

1. Dzisiaj  przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 11.00 dzieci z klas II
w sposób uroczysty przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Otoczmy ich naszą modlitwą.

O godz. 16.30 nabożeństwo majowe. W tym tygodniu wieczorem modlić się będą z nami dzieci pierwszokomunijne przeżywając swój „biały tydzień”.

2.Jutro rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę.

3. 19 maja w tym roku ks. Proboszcz obchodzi 25 rocznicę święceń kapłańskich. Do wspólnej modlitwy dziękczynnej za dar kapłaństwa zapraszamy w przyszłą niedzielę, 23 maja o godz. 11.00.

4. W piątek po wieczornej Mszy Świętej na Rynku przy figurze Matki Bożej odprawimy uroczyste nabożeństwo majowe.

5. 18 maja przeżywać będziemy 90 rocznicę urodzin Sługi Bożego Jana Pawła II. Zapraszam w tym dniu do wspólnej modlitwy.

6. 23 maja o godz. 9.00 na terenie  Ośrodka Terapii Uzależnień w Grzechyni (Przysiółek Drwalówka) będzie odprawiona Msza Św., którą będzie celebrował Krakowski Duszpasterz Trzeźwości, ks. Mirosław Żak.

7. 23 maja o godz. 9.30 w naszym Sanktuarium odprawimy Mszę Świętą w intencji pracowników Stacji Obsługi Samochodów i Kontroli Pojazdów „AUTOBAST”

++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Paulinę Dyduch i Stanisława Chłapka

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.