Przejdź do treści

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

1 Dzisiaj obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Porządek Mszy Świętych, jak w każdą niedzielę. W Sanktuarium po Mszy Św. o godz. 9.30 procesja z wypominkami (na nowy cmentarz).O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.30 nieszpory za zmarłych.

W listopadzie, codziennie od poniedziałku do soboty pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą będziemy odmawiać różaniec z wypominkami.

2. Kalendarz liturgiczny:

wtorek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w Sanktuarium jest codziennie od godz. 6.30 – 8.00 i od 17.30 – 18.00, a także w piątek od godz. 15.00 – 18.00. W piątek o godz. 16.00 odprawimy Mszę Świętą.

Okazja do spowiedzi w kaplicy w Grzechyni w poniedziałek o godz. 15.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek od godz. 9.00, a w pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9.00.

4. Caritas diecezji Bielsko – Żywieckiej organizuje zbiórkę odzieży i innych tekstyliów dla osób potrzebujących pomocy. W naszej parafii zbiórka odbędzie się w czwartek, do godz. 15.00, na parkingu. Do worków prosimy włożyć wszelkiego rodzaju odzież, but powiązane parami, bieliznę, swetry, ręczniki, obrusy, pościel, koce, pierzyny.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.45 na Wzgórzu Pamięci w Makowie Dolnym zostanie odprawiona Droga Krzyżowa za zmarłych. Przed nabożeństwem koronka do Bożego Miłosierdzia w kaplicy.

6. W dniu 19 listopada organizowany jest wyjazd do Łagiewnik na kolejne parafialne czuwanie w kaplicy Wieczystej Adoracji.  Serdecznie zachęcamy do modlitwy. Zapisy chętnych na wyjazd w kancelarii parafialnej.

7. W dniu 22 listopada odbędzie się pielgrzymka do Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie w ramach dziękczynienia za kanonizację. Msza Święta w Centrum będzie odprawiona o godz. 17.00, a po Eucharystii Procesja Światła z relikwiami św. Jana Pawła II. Wyjazd z naszej parafii będzie o godz. 15.00. Zapisy przyjmujemy w kancelarii. Koszt wyjazdu wynosi 20 zł.

8. Msza Święta w intencji o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla uczestników drogi krzyżowej w Dniu Wszystkich Świętych będzie odprawiona 25 grudnia o godz. 11.00, a za zmarłych z ich rodzin 26 grudnia o godz. 8.00 oraz na „Fatimie” w listopadzie.

Intencje mszalne

Skip to content