Zesłanie Ducha Świętego

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

12 VI 2011

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny.
W piątek w czasie uroczystej Sumy odpustowej Ksiądz Kardynał poświecił kaplicę bł. Jana Pawła II
i przywiózł do naszej parafii relikwie z krwi błogosławionego. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej będzie możliwość, by uczcić relikwie bł. Jana Pawła II.

Dzisiaj o godz. 13.00 Msza Święta na „roczki” dzieci, o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe. Dzisiaj również druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na renowację Sanktuarium.

2. Jutro obchodzić będziemy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 18.00. W kaplicach w Dolnym Makowie i Grzechyni o godz. 15.00.

Wieczorem o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie. Intencje na Mszę Świętą zbiorową  przyjmujemy w kancelarii parafialnej. O przygotowanie asysty prosimy Czcicieli Najświętszej Krwi Chrystusa.

W czwartek o godz. 17.00 Msza Święta w kaplicy bł. Jana Pawła II.

wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

środa wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy

piątek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

4. W przyszła niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. O godz. 11.00 neoprezbiter ks. Michał Stryszawski. Ksiądz Michał w ubiegłym roku przebywał u nas na praktyce duszpasterskiej.

5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarzy prosimy w tym roku:

1 ołtarz (przy Krzyżu Misyjnym) – Białka, os. Czarnówka do Rampy

2 ołtarz (przy figurze Matki Bożej w Rynku) – Grzechynia, os. Głowicówka, Szpakówka, Zagrody Mędralowe, Mędralówka

3 ołtarz (przy sklepie PP. Baniów) – Właściciele sklepów

4 ołtarz (na schodach kościelnych) – Rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

O przygotowanie asysty prosimy mieszkańców Dolnego Makowa.

Na procesje zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i z klas III w strojach liturgicznych.

Zapraszamy również strażaków, poczty sztandarowe, orkiestrę, chór parafialny i wszystkie grupy parafialne oraz dzieci do sypania kwiatów.

Intencje:

INTENCJE 12.06.